סוף עידן ונגר בארסנל?

אנגליה: לא מעט שמועות מקשרות את עזיבתו של המנג'ר המיתולוגי מהתותחנים לאחר 13 שנות אימו۟. הגורם הראשי: אין השקעה. שחקן העבר, ליונגברג: "זו החלטה קשה עבורו"

יום שני 23 מרץ 2009
אייל כהן
 האם עידן ונגר מסתיים בארסנל? שמועות רבות ורוחות סביב עזיבתו של מאמנה הנוכחי של ארסנל האנגלית, הצרפתי ארסן ונגר. לפי החזון של פרדיק ליונגברג השוודי, לא מנבא בשורות טובות לאוהדים האדומים.

באנגליה קרב האליפות בשיאו אۑל רק קבוצה אחת חסרה שם וזוהי ארסנל. התותחנים נעלמו מקרב האליפות לאחר שפישלו ברגעי האמת, למרות זאת הם עדיין נמצאים בקרב על הגביע האנגלי ואף בליגת האלופות. 

מאז שנת 2004 לא השיגה ארסנל אליפות בפריימר ליג, וגביע אנגלי מאז שנת 2005. ונגר שהחל את קריירת האימון בקאן בשנת 1983, הספיק לאמן גם בנאנסי, מונאקו ולפני ארסנל גם בליגה היפנית. 

כעת הבעיה שנראית באופק הינה התחום הכלכߜי. ארסנל תצמצם את הוצאותיה על רכש, במיוחד בתקופת המשבר והשפל העולמי, מה שיכול לגרום לצרפתי לפזול לשדות זרים לאחר 13 שנה כמאמן ארסנל. 

"ונגר הוא מנצח בנשמה, הוא תמיד רוצה לנצח, כמו השחקנים. הוא אדם מאד אמוציונאלי ורואים זאת תמיד. מתי̠שאנחנו לא מנצחים, או שלא מדורגים בצמרת, רואים זאת עליו בבירור". התייחס שחקן העבר בארסנל, פרדריק ליונגברג. 

ליונגברג עצמו סבור כי בעקבות המצב הכלכלי ואי יכולת לחזק את הקבוצה באופן משמעותי, תוביל בעצם לונגר להיות מחוזߨ הקיץ על ידי לא מעט קבוצות שירצו את שירותיו: "זו בהחלט לא תהיה החלטה פשוטה עבורו. זה קשה, אבל אם מסתכלים על זה עכשיו ובעבר, רואים כיצד ארסנל מוציאה פחות כסף מפעם". 

למרות הכל ליונגברג עצמו, שהיה תחת שרביטו של המנג'ר הצרפתי, לא ߩכח גם לפרגן ולהעיד שבשבילו הוא מספר 1: "לגבי הקריירה שלי, הוא עזר לי לא מעט. מאז שהייתי צעיר, הוא לימד אותי דברים, שחיזקו אותי כאדם מבוגר. בשבילי, הוא מספר 1 והמאמן הטוב בעולם". 

תמונות: גטי אימג'.

תגובות

טלספורט בפייסבוק