מועדון אירופאי היטה משחקים

עוד מכינוס אופ"א בקופנהאגן: מזכיר אופ"א, דיוויד טיילור חשף הערב: "נגיש כתב אישום נגד מועדון החשוד בהטיית משחקים". מישל פלאטיני: "סכנה קיומית לכדורגל העולמי"

יום רביעי 25 מרץ 2009
מערכת TELESPORT
נשיא אופ"א, מישל פלאטיני, כינס אמש (רביעי) יחד עם המזכיר הכללי של אופ"א, דיוויד טיילור, מסיבת עיתנאים מיוחדת בה חשפו אודות חקירה שהתנהלה בחודשים האחרונים כנגד מועדון אירופאי החשוד בהטיית משחۧים.

"קשה להוכיח את הדברים, אך נגיש כתב אישום כנגד המועדון בעקבות חקירה שניהלנו לאחרונה". המזכיר סירב לחשוף בשלב זה את זהות המועדון או ארץ מוצאו, אך סיפר כי באופ"א נבדקו 10 משחקים מהעונה הנוכחית ועוד 15 מהעונה הקודמת, משחקי۝ בהם התגלו "תבניות הימורים בלתי שגרתיות".

ביום חמישי התברר כי מדובר בקבוצה המקדונית פ.ק פובדה. היא נאשמת בכך  שבמשחק מוקדמות ליגת האלופות מול הקבוצה הארמנית, פ.צ פויניק, ב-13 ביולי 2004 היו שחקניה מעורבים הימורים וכנרӐה במכירת המשחק..

אופ"א החל לפעול באיטנסיביות יתרה לאחרונה והקים הארגון ועדת חקירה מיוחדת לחקירת משחקים חשודים מבחינת הימורים. "אופ"א תעקוב בשיטתיות אחר כל 27 אלף משחקי הליגות הראשונות באירופה ותחשוף הונאות הימורים והטיית משחקים".

"מדובר בבעיה נקודתית אך קריטית להגינות הספורט, אין לי ספק שנעקוב את הבעיה מהשורש באמצעות מעקב שוטף". סיכם טיילור.

נשיא אופ"א, מישל פלאטיני אמר: "מדובר בבעיה המהווה איום קיומיĠעל הכדורגל האירופי והעולמי", הצרפתי הוסיף: "באמצעות הערכות מוקדמת, נחשוף את ההימורים ונאתר פעולות חשודות, נהיה חדים מאוד עם אילו שלא נוהגים בהגינות וספורטיביות. שחקן המעורב בנושאים כאילו - יושעה מכל פעילות".


תמונות: Gettyimages

תגובות

e

טלספורט בפייסבוק