בכורה חלומית לקבוצת בראון

פורמולה 1: ג'נסון באۘון הבריטי ורובנס באריקלו הברזילאי, סיימו במקומות 1-2 במירוץ הפתיחה במלבורן והעניקו לקבוצת בראון את הניקוד המירבי, כבר בהופעת הבכורה שלה בפורמולה 1

יום ראשון 29 מרץ 2009
מערכת TELESPORT
בשנים האחרונות התרגלו חובבי הפורמולה 1 לתחרות צמודה על התואר בין קבוצות פרארי למקלארן. היום במירוץ הפתיחה במלבורן נכנסה בסערה לתמונה קבוצה חדשה.

קבוצת בראון, שנכנסה לרשימת היצרנים העונה לקחה את כל הקופה, כאשר שני הנהגים שלה, ג'נסון בߐטון הבריטי ורובנס באריקלו הברזילאי סיימו בשני המקומות הראשונים וסידרו לקבוצה שלהם הופעת בכורה פשוט חלומית וסנסציונית.

זו הפעם הראשונה שקבוצת פורמולה 1 מנצחת את מירוץ הבכורה שלה, מאז שעשתה זאת קבוצת וולף ב-1977. הפעם האחרונה שקבוצה זכתה בשני המקומות הראשונים במירוץ הבכורה שלה היתה קבוצת מרצדס ב-1954.

 אלוף העולם הנוכחי, לואיס המילטון מקבוצת מקלארן, שזינק רק מהמקום ה-18 עקב מקצה דירוג רע מאוד, הוכיח כמה הוא נהג מוכשר, כשהצליח לפלס את דרכו עד למקום הרביעי המכובד ולזכות בניקוד.
זה היה מירוץ מוצלח מאוד גם עבור יאנו טרולי האיטלקי מקבוצת טויוטה, שזינק רק מהמקום ה-19 אך הצליח להיכנס לפודיום וסיים במקום השלישי.

מי שתרצה מאוד לשכוח את המירוץ הזה היא קבוצת פרארי, שאף אחד מנהגיה לא הצליח לסיים את המירוץ. 
פליפה מאס הברזילאי פרש בהקפה ה-46 וקימי רייקונן, האלוף מלפני שנתיים, לא סיים גם את את המירוץ והשלים מירוץ מזעזע לאלופת היצרנים.

תגובות

טלספורט בפייסבוק