המועצה למען אירוח אליפויות

המועצה להסדר ההימורים בספורט משיקה קרן חדשה לעידוד אירוח אליפויות אירופה ואליפויות עולם בישראל. מנכ"ל המועצה: אנו מאמינים כי סיוע הקרן להבאתן של אליפויות רבות וחשובות לישראל

יום ראשון 29 מרץ 2009
מערכת TELESPORT

 המועצה להסדר ההימורים בספורט משיקה קרן חדשה שמטרתה לעודד אירוח אליפויות אירופה ואליפויות עולם בישראל. הקרן תסייע למארגני האליפויות בבניית מתקנים וברכישת ציוד חיוני.

בשלב ראשון כבר אושרו 3.5 מיליון ₪ לפעילות הקרן והסכום עשוי לגדול לפי הצרכים.
 
האליפות הראשונה אותה תממן הקרן היא אליפות אירופה בגלשנים אולימפיים, שתתקיים בתל אביב ביוני 2009 ותהווה אירוע ספורטיבי מרכזי בחגיגות 100 שנה לעיר תל אביב.

עופר פרי, מנכ"ל המועצה להסדר ההימורים בספורט, מציין :"מטרת הקרן תואמת את יעדיה של המועצה לשיפור וקידום תרבות הספורט בישראל. אנו מאמינים כי סיוע הקרן להבאתן של אליפויות רבות וחשובות לישראל, תורמת רבות לקידום הספורט בישראל ולקירוב  ספורטאי העולם למדינה".

אליפויות נוספות שהקרן תסייע לפעילותן הן :
 אליפות אירופה בכדורסל לנערות ,שתתקיים באילת ביולי 2009.
 אליפות עולם בניווט אופני הרים ,שתתקיים ביערות השפלה באוגוסט 2009.
 אליפות אירופה בהרמת משקולות ,שתתקיים בספטמבר 2009 באילת.
&ͮbsp;אליפות אירופה באופני הרים, שתתקיים בחיפה ביולי 2010.
 אליפות עולם בסקי מים בכבלים, שתתקיים בספטמבר 2010 בתל אביב.

בשנים האחרונות לא נערכו כמעט אליפויות מהדרג העולמי הראשון בארץ, בעיקר מסיבות כלכליות. הקמת הקרן תאפשר, אפוא, לענפי ספורט שונים להציע את מועמדותם לאירוח אליפויות  ולאפשר לאוהדי הספורט בישראל להיות שותפים למיטב אירועי הספורט הבין-לאומיים.

יש לציין כי עם פרסום דבר הקמתה של הקרן החדשה התעורר עניין רב באיגודי הספורט ועד כה הוגשו עשרות פניות למועצה. הפניות נבחנות בימים אלו.
 

תגובות

6

טלספורט בפייסבוק