לימור לבנת שרת הספורט

ראש הממשלה המיועד בנימין נתניהו קבע: חברת הכנסת לימור לבנת תושבע כשרת התרבות והספורט ותחליף את ראלב מג'אלדה. השר החדש לתקשורת: משה כחלון, הינו מתנגד נחרצות לשידורים בתשלום

יום שני 30 מרץ 2009
אשר גולדברג
חברת הכנסת,  לימור לבנת, תושבע השבוע כשרת התרבות והספורט החדשה של ישראל. לבנת תחליף בתפקיד את ראלב מג'אדלה, איש מפלגת העבודה.

עד לפני כשבוߢ נראה היה כי בתיק הספורט יחזיק יו"ר מפלגת הבית היהודי, הרב פרופסור  דניאל הרשקוביץ'. אולם בעקבות ההסכם בין הליכוד לעבודה וההחלטה לפצל מספר תיקים הוחלט כי  פרופסור הרשקוביץ, ימונה לשר המדע, כשתיק המדע יופרד מתיק התרבות והספורט. עוד נקבע כי נציג הליכוד יחזיק בתיק התרבות והספורט.

ראש הממשלה המיועד, בנימין נתניהו, נפגש היום (שני) עם חלק מחברי הכנסת של הליכוד וחילק להם את משרות השרים. לבנת קיבלה את ההודעה כי היא זוכה בתפקיד שרת התרבות והספורט.  לבנת הייתה גם מועמדת לתפקיד שۨת התקשורת, תפקיד בו זכה משה כחלון.

לבנת כיהנה כשרת החינוך בין השנים 2001 עד 2006, כאשר בין השנין 2003 ועד 2006 היא הייתה אחראית גם על תחום הספורט. לאחר הבחירות בתחילת 2006, זכה  אופיר פינס לתקופה קצרה לתפקיד  והוא הוחӜף לפני כשנתיים בראלב מג'אדלה שזכה לשלל ביקורות.

ואגב כחלון, כחלון הינו חובב ספורט ידוע שהביע בעבר התנגדות נחרצת בכל הקשור לנושא השידורים בתשלום. כחלון היה מראשי המתנגדים לשידורי מונדיאל 2006 בתשלום. כעת הוא בעל עמדת הכח בעניין ומעניין יהۙה לראות כיצד יתייחס לאינפלציית ערוצי הספורט בתשלום.

צילום: GETTYIMAGES

תגובות

טלספורט בפייסבוק