מס' 33 - אלונזו לנצח במיאמי

מהלילה, גופייה מס' 33 של אלונזו מורנינג תלויה באולמה של מיאמי היט - לנצח. מורנינג הפך לשחקן הראשון שזוכה לכבוד הגדול במרומי ההיכל. קריירה של 15 שנים הגיעה לסופה, בסטייל

יום שני 30 מרץ 2009
ליאור מיוחס

בינואר האחרון כינס אלונזו מורנינג מסיבת עיתונאים בה הודיע על פרישתו ממשחק הכדורסל. השחקן האגדי של מיאמי היט הודיע על פרישה אחרי 15 עונות משחק ב-NBA בהן רשם ממוצעים של 17 נקודות למשחק ו-8.5 ריבאונדים, זכה באליפות (2006), רשם 7 הופעות כאולסטאר, זכה פעמיים בתואר שחקן ההגנה הטוב ביותר ומחזיק גם במדליית זהב, בה זכה במשחקים האולימפיים בשנת 2000.


                          מורנינג חוגג אליפות ב-2006 (Gettyimages)
בשנת 2003 הודיע הסנטר על פרישה מכדורסל עקב מחלת כליות קשה, שחייבה אותו לעבור השתלת כלייה, אותה קיבל מבן דודו. שנתיים אח"כ השלים "זו" את ההחלמה בקאמבק גדול שהושלם סופית כשחזר למיאמי אחרי טרייד לניו ג'רזיĮ מורנינג היה שותף לאליפות הגדולה של ההיט יחד עם שאקיל אוניל ודוויין וויד. מיאמי התאהבה בלוחם הגדול ששרד את המחלה והפך לסמל של נשמה והקרבה.

הקריירה של הסנטר, שהגיע בטרייד משארלוט בשנת 95', אחרי שנבחר בבחירה השנייה בדראפט של 92', הגיעה לסיומה הלילה, בכבוד ואצילות השמורים רק לספורט האמריקאי הטהור. במחצית המשחק של ההיט מול אורלנדו, שמו 25 אלף צופים בהיכל ועוד מיליוני צופים ברחבי היבשת, את הכדורסל בצד, והתרגשו יחד עם מורנינג ומשפחתו.

מורנינג דיבר על החשיבות של החומר האנושי במערכת הנקראת מיאמי היט. הסנטר ציין את המאמן האגדי, פט ריילי, כ-"אדם שעיצב את דמותי עד ליום מותי". מורנינג ריגש והתרגש להפוך לשחקן הۨאשון בהיסטוריה של מיאמי היט, הזוכה לכבוד של תליית גופייתו בשמיי ההיכל ושמירת מספרו (33), כבלעדי שלא יתנוסס עוד על גבו של אף שחקן אחר. בנוסף, אחד היציע באמריקן איירליינס ארנה, יקרא: 'זו זון'.

"אני מודה לאלוהים על החיים האילו, שאני מעריך אӕתם ואת האנשים הנהדרים שעמדו לצידי ועזרו לי להפוך למי שאני", סיכם אלונזו.תמונות: Gettyimages

תגובות

טלספורט בפייסבוק