המנון לדביליות

הטענה כי הבזקי לייזר הפריעו לדודו אוואט היא לא יותר מאשר בדיחה שחבל שמישהו בהתאחדות בכלל חשב להגיש תלונה עליה . ואוואט? תמיד הרי היה לו את מי להאשים

יום שלישי 07 אפריל 2009
דורון ברגר

לפני 6 שנים אירחה מכבי חיפה, אז מובילת הטבלה, את בית"ר ירושלים למשחק קריטי בעיקר עבור הירוקים. אי שם באמצע המחצית הראשונה, החזיר אלון חרזי כדור מ-40 לעבר שוערו דודו אוואט. השוער של מכבי חיפה דאז ספג באותה עונה 42 שערים - מאזן מצוין לקבוצת תחתית, אבל השער הזה היה מצחיק במיוחד. אוואט לא הצליח לעצור את הכדור של חרזי בדרך להפסד 0:1. זה היה אחד השערים העצמיים הזכורים בתולדות הכדורגל הישראלי.

חדי העין שהיו באצטדיון או אלה שזוכרים את התמוߠות, יכלו לראות כי בשנייה הראשונה שאחרי הספיגה השוער הסתכל בזעם לעבר חבריו, כאילו חיפש על מי לצעוק. אחרי מספר שניות הוא הבין שעם כל הכבוד, אין ממש את מי להאשים, מלבד את עצמו.

מאז אוואט הספיק לעבור לספרד והפך, כנגד כל הציפיות, לשוער כמעט קבוע בӐחת מהליגות האיכותיות בעולם. אוואט גם התבגר, או יותר נכון - חשבנו שהתבגר, עד שהגיע משחק החוץ ביוון.

הטענה של אוואט כי סונוור על ידי קרן לייזר מיציע האוהדים ߔיא טענה, שיסלח לי אוואט, מתאימה יותר למשחק ילדים בחופש הגדול או לשיעור התעמלות של כיתה ג'. בכל העולם נמצאים כמה אוהדים מתחכמים שמשתמשים בלייזר, בעיקר כדי לעצבן את השחקנים שמסביב לשחקן שמותקף בלייזר "הנורא".

עשרות שחקנים בכל רחבי העוߜם עומדים על קו העונשין במשחקי כדורסל ובכלל לא יודעים שהם מסונוורים על ידי הלייזר הלא מזיק. האור האדום לא משפיע על איש, לא השפיע ולא ישפיע. גם אם העבריין היה עומד עשרה מטרים מהעיניים של אוואט, הדבר לא היה אמור להפריע לשוער הלאומי. אבל כשהנבחרת שלך סופגת שעߨ בתשעת מעשרת המשחקים האחרונים,  טוב שיש את מי להאשים. (למרות שחשוב לציין כי לא שמענו את אוואט מתלונן מעבר לפרסום ב"ידיעות אחרונות").

פיפ"א, להבדיל מאופ"א, היא ארגון לא מסודר. לכן לא מפתיע שמישהו שם לקח ברצינות את הטענות של אריאל שיימן ואוואט. באופ"א כבר היו זורקים את התלונה לפח, אבל פיפ"א תחקור. היוונים בוודאי יואשמו בהתנהגות בלתי הולמת, למען הסדר הטוב. ושיהיה ברור- העונש הכי קשה יהיה להעמיד את יו"ר ההתאחדות היוונית בפינה, אולי ימנעו ממנו הפסקת אוכל̮ זה העונש הכי ראוי לתלונה הכי דבילית שמישהו חשב עליה באבא הילל 299.

תגובות

d

טלספורט בפייסבוק