ביתר בסכנת הפחתת 9 נק'

ראשי בית"ר ירושלים החלו בבדיקות לפירוק הקבוצה, דבר שיוביל באופן מיידי להורדת 9 נקודות מתחילת העונה הבאה. מקורב לקבוצה: "האמת שלא לקחנו את זה בחשבון". ההתאחדות לא תוותר

יום שישי 10 אפריל 2009
דורון ברגר
על פי הערכות של בכירים בכדורגל הישראלי, עשויה בית"ר ירושלים לפתוח את עונת 2009/10במינוס 9 נקודות, זאת על פי תקנון ההתאחדות לכדורגל, ששונה לפני שש שנים ושעד כה נעשה בו שימוש פעם אחת בלבד.

על פי ההערכות, הן של איציק קורנפיין והן של מקורבים לבית"ר, אין כמעט סיכוי שארקדי גאידמק יתמוך בקבוצה בעונה הבאה.

לפיכך, ינסה קורנפיין לחסוך בעלויות, לשחרר שחקנים ולקצץ בעלותם של אלו שיש להם חוזה בקבוצה. בכך, ובסיוע של גיוס ספונסۨים, יקווה קורנפיין להעמיד קבוצה בעונה הבאה, ללא מעבר להליך של פירוק.

המצב הכספי הבעייתי בישראל ובעולם, לא יאפשר כנראה את מכירתה של בית"ר לאיש עסקים אחר ולכן אם קורנפיין ייכשל במשימה וגאידמק לא יפתיע, לא יהיה מנוס מלמנות לקבוצה מפרק Ӟטעם בית המשפט, כפי שהיה לפני 9 שנים.

אלא שהמצב כיום שונה. בעקבות הליך הפירוק שעברה הקבוצה לפני 9 שנים והליך דומה שעברה הפועל חיפה אחרי מותו של רובי שפירא, הוחלט בהתאחדות לשנות את תקנון האליפות ורישום הקבוצות.

על פי השינӕי מלפני שש שנים, קבוצה שנכנסת להליך של פירוק, מורדים לה באופן מיידי 10 נקודות ליגה. 

אם לסיום העונה נותרו עוד פחות מעשרה מחזורים, או אם הליך הפירוק נעשה בזמן פגרת המשחקים, מורדים לקבוצה 9 נקודות ליגה, החל מהעונה הבאה.

כאמור,̠עד היום רק קבוצה אחת ספגה את העונש הקשה. מדובר בהפועל ר"ג, שפתחה את עונת 2005/06 בליגה הארצית עם מינוס 9 נקודות.

 במהלך העונה פנתה ר"ג לבית המשפט המחוזי בטענה שהקבוצה השתקמה מבחינה כלכלית ושיש להחזיר לה את הנקודות, אך בית המשפט קבע כי אין לו שום יכולת להתערב בתקנון ההתאחדות לכדורגל, תקדים שיחייב גם את בית"ר ירושלים במקרה של הליך פירוק.

ידוע שמספר אנשי עסקים, ובהם מאיר פניג'ל מעדיפים הליך של פירוק, כדי לנסות להשתלט על הקבוצה מחדש.

מקורב לבית"ר אמר בנושא: "יש רצון למנות לקבוצה מפרק ובכך להימנע מהתשלומים הגבוהים, אבל האמת היא שלא חשבנו על הפחתת הנקודות ומדובר בהליך מסוכן מאוד.

אגב, הפועל ר"ג שרדה באותה עונה בקושי בליגה הארצית, לאחר שהתחרתה עם מכבי צור שלום נגד הירידה לליגה אȧ. אם לר"ג לא היו מורדות 9 נקודות היא היתה מסיימת את העונה במקום הרביעי.

אם בית"ר תיחלש מקצועית בעונה הבאה ותפתח את העונה עם מינוס 9 נקודות, הרי שכמו שאמר השבוע איציק קורנפיין: "השם ירחם".

צילומים: בית&ɱuot;ר.נט

תגובות

טלספורט בפייסבוק