אליפות מקרית בהחלט

אם וכאשר בסיום העונה, מכבי חיפה אכן תזכה באליפות, היא תיזכר בעיקר בצורת המקריות שלה ולא בצורת היצירתיות שאמורה להוביל אלופה משךנעת. איל כהן בהחלט לא משוכנע

שבת 11 אפריל 2009
אייל כהן

בואו נשים את היד על הלב ונהיה הוגנים - מכבי חיפה לא משכנעת והמקום הראשון עבורה הוא מקרי בהחלט.

אילולא השער (המדהים) של אייל משומר, שלמעשה ניצח את הפועל פתח תקווה, לא בטוח שמכבי חיפה עדיין נותרת מוליכת הטבלה. אחד הדברים שמלווים אותי בחיי ותמיד ניתנים לפיתוח, זהו שלב היצירתיות וזוהי החיסרון העיקרי במחנה הירוק העונה.

היצירתיות הוא אספקט אינטגרלי בכל שלב בחיים, החל משלב החשיבה ועד לביצוע. דברים כאלה לא נראו מתחילת העונה בקרית אליעזר. נכון, מכבי חיפה עדיין ראשונה ובהחלט אחת הקבוצות המועמדות לאליפות, אבל יסלחו לי קברניטי העיר חיפה, איפה ראיתם ניצחון שבאמת
חזרתם הביתה בהרגשה ש-וואו ראינו כדורגל?

כבר שנים לא הייתה אלופה כזו. אפילו בימי אברהם גרנט האנמיים זכינו לכמה תߦוגות מלהיבות של מכבי חיפה, בעיקר בחלק האחרון של העונה. הפועל תל אביב עשתה העונה כמה תוצאות יפות, כמו הניצחון על בית"ר ירושלים או הנצחונות בדרבי. בית"ר ירושלים ניצחה את מכבי נתניה בחוץ ונתניה הלהיבה בעיקר במשחקים מול מכבי חיפה. והחניכים של אלישע לוי? הם היו גיבורים העונה בשלושה משחקים. מול אשדוד, מול אשדוד ומול אשדוד.

אפשר לחפש לא מעט קורבנות ואולי אף את העומד בראשה, אלישע לוי, אבל קשה להאשים אדם אחד. הביקורת היותר חשובה היא שלב היצירתיות, הכל נראה אפרורי וגמלוני בהר הכרמל ואם כך נראה הכדורגל של מוליכת ליגת העל, אז כנראה שאין באמת כדורגל בישראל.

אלילת המזל עלולה עוד למשוך מחזור או 2 את מכבי חיפה במקום הראשון, אבל ככה לא בונים אליפەת, ככה לא לוקחים אליפות, ככה גורמים להבין שהכל כאן מקרי, מקרי  בהחלט.

תגובות

d

טלספורט בפייסבוק