חמישה מורחקים במשחק למען השלום

א-נורמליות בספורט, ולא בארצנו: שלושה שחקנים ושני מאמנים הורחקו במשחק למען קידום אחווה וידידות בין אוהדי ושחקני מועדוני הכדורגל בברזיל

יום שני 13 אפריל 2009
מערכת TELESPO͒T

כולנו רגילים למחזות נדירים, בקנה מידה עולמי, במחוזות ארצנו הקטנה. לעיתים צץ לו סיפור ממקום אחר בעולם, הנותן תחושה שאצלצו המצב לא גרוע עד כדי כך, או שמא, פשוט קורים דברים ביזארים ולא נורמאלים בכל העולם.

בברזיל, הספורט הפופלארי ביותר במדינה סובל מזה שנים מאלימות ומונדליזם מצד אוהדי קבוצות הכדורגל. לאȠפעם פרצו תיגרות קשות בין אוהדי הקבוצות לבין כוחות המשטרה, לא רק ביציעים אלא גם על המגרש.

עיקר האלימות פורצת עוד לפני פתיחת המשחקים, כשאוהדי הקבוצות נפגשים ברכבות ובאוטובוסים, כשרובם מצויים תחת השפעות שונות ומשונות של אלכוהול וסמים.

לנוכח הבעיה, בברזיל החליטו לצאת בקמפיין נגד אלימות ולעידוד הסובלנות, האחווה והידידות בין אוהדי הקבוצות במדינה. לצורך כך, הופגשו שני ארגוני האוהדים, נציגי המשטרה והקבוצות לארוחת בוקר חגיגית, שנועדה להעביר את המסר הפייסני לקהל הרחב לקראת המߩחק. 

מתכנני הקמפיין לא תארו לעצמם את שעתיד להתרחש במשחק החגיגי הפותח את הקמפיין.

במהלך המחצית השנייה של המשחק בין חובנטוד לקאשייס, פרץ מאמן חובנטוד אל כר הדשא במחאה על החלטה של השופט והורחק. מאמן הקבוצה הәריבה לא נשאר חייב, התעמת עם השופט הרביעי וגם הוא הורחק. משסרב לרדת מכר הדשא זכה המאמן לליווי מאנשי המשטרה, שפינו אותו מן המגרש.

משחודש המשחק, הרוחות המשיכו לסעור. שני שחקני חובנטוד הורחקו, בינהם שוער הקבוצה, והשניים הצטרפו אל צמד המאמניםĠמחוץ לתחומי המגרש. גם שחקני קאשייס לא נשארו חייבים, ותרמו שני מורחקים משלהם, כאשר אחד מהם מורחק בשל בעיטה בשחקן יריב.
 
בצל אירועי המשחק, גברה קאשייס על חובנטוד 2:0, השערים אגב, נכבשו כשעל המגרש משחקים 1ȸ שחקנים בלבד וללא אף מאמן על הקווים.
  


 תמונות: Gettyimages

תגובות

6

טלספורט בפייסבוק