אליפות תשאיר את אניימה

שישה מחזורים לסיום העונה ובוולפסון מודעים לחשיבותו הבלתי מעורערת שۜ השוער הניגרי לתוצאות הקבוצה. במידה והפועל ת"א תזכה באליפות, אניימה ישאר בקבוצה וישתתף עם הקבוצה במפעל האלופות. יבואה צפוי לעזוב

יום ראשון 19 אפריל 2009
אשר גולדברג, ליאור מיוחס
מחזור נוסף חלף לו והפועל ת"א ליקטה לה 3 נקודות נוספות, אולי, בדרך אל תואר האליפות - ראשונה מאז הדאבל של עונת 2000. זה שבוע שני שהחניכים של אלי גוטמן ויוסי אבוקסיס יוצאים עם 3 נקודות ממשחק בינוני מול קבוצות עיקשות, כמו הפתח-תיקוואיות.

מעבר ליכולת הפושרת של הקבוצה, מכנה משותף נוסף הוא זהות האקס-פקטור, הגורם שהופך הפסד לניצחון, עונה בינונית לטובה וההופך שער בטוח להדיפה וירטואוזית. האקס פקטור שۜ הפועל ת"א העונה הוא השוער הניגרי, וינסנט אניימה.שוער בני יהודה לשעבר, שהצטרף לאדומים בתחילת העונה החולפת, מגלה יכەלת יוצאת מן הכלל בעונה הנוכחית ויוצאת מן הכלל עוד יותר, בתקופה האחרונה. במועדון האדום ובכדורגל הישראלי בכלל, מרעיפים שבחים על השוער החתולי וכבר היו שתיארו את הניגרי כשוער הטוב ביותר ששיחק בישראל אי פעם.

בקיץ האחרון ובמהלך חלון העברות בינӕאר נעשו מספר בדיקות של מועדון אירופים לגבי אפשרות מעבר של השוער הניגרי מהפועל ת"א אל מעבר לים, אך מהלך שכזה לא רקם עור וגידים ונדחה לסיום העונה הנוכחית. בקבוצה העריכו ומעריכים שבקיץ ניתן יהיה למכור את אניימה בתג מחיר גבוה מאוד בסטנדרטים ישראלייםĮ

חרף כך, בהפועל ת"א מודעים לחשיבות של אניימה ולחלקו בתוצאות הקבוצה עד כה ומעוניינים לתת המשכיות לחוסן ההגנתי אותו מעניק אניימה. בוולפסון גוברת הדעה שיש להשאיר את השוער במועדון, זאת במידה והקבוצה תזכה בתואר האליפות ותשתתף במוקדמות ליגת האלופות.

אגב, בבני יהודה ממתינים להתפתחויות נושא מכירה אפשרית של אניימה, שכן לקבוצה עדיין חלק בכרטיסו של השוער, חלק שיעניק לזהובים כ-30% מסך מכירה של הניגרי.

לעומת אניימה, החלוץ הגנאי של האדומים, סמואל יבואה, צפוә להימכר לכל המרבה במחיר בתום העונה הנוכחית, כשהצוות המקצועי כבר סימן לעצמו חלוץ זר אלטרנטיבי.

תגובות

טלספורט בפייסבוק