הטלאי הצהוב ומכבי תא

עד 1943/44 הצבעים של מכבי ת"א בכדורגל היו כחול ולבן, אבל העדויות משואת אירופה והטלאי הצהוב שלבשו היהודים בהוראת הנאצים, הביאה את ראשי מכבי ת"א לשנות את צבע החולצה לצהוב

יום שלישי 21 אפריל 2009
אשר גולדברג
מכבי ת"א ידועה בכינוי "הצהובים", כינוי שהולך איתם מתחילת שנות ה-40 ואין אוהד של מכבי ת"א שלא מזדהה בכינוי "הצהובים". צבע החולצה ששחקני מכבי ת"א לדורותיהם אוהבים יותר, מהצבע הכחול לבן של מדינת ישראל. עד 1943/44 שיחקה מכבי ת"א בתלבושות שונות, בצבעים של כחול וӜבן.

"הכחולים" זה היה הכינוי של מכבי ת"א בשנות ה-20 וה-30, אבל הידיעות והצילומים על הוראת הנאצים הגרמנים, שהיהודים יענדו על בגדיהם טלאי צהוב עם מגן דוד והכיתוב יהודי" בגרמנית, הביאה את שחקני מכבי ת"א ובראשם, יוסף מרימוביץ', ואת ראשי הקבוצה לחשוב על מהלך של הזדהות עם יהודי אירופה, שכן רבים משחקני מכבי ת"א באותה עונה היו יוצאי אירופה שעלו לישראל, ערב פרוץ מלחמת העולם השנייה. 

במספר ישיבות שקיימה וועד אגודת מכבי ת"א, הוחלט שהקבוצה̠תשחק עם חולצות צהובות ואת הסמל של מכבי ת"א, מגן דוד יבליטו בצבע הצהוב בצורה בולטת וזה היה נושא השיחה המרכזי בארץ ישראל.

מכבי ת"א אימצה את הכינוי "הצהובים" בהשראת הטלאי הצהוב, שאותו ענדו היהודים בשואה, מאז ועד עולӝ. 

הבוקר: בתערוכת העוסקת בכדורגל בגטו

שחקני מכבי תל אביב הגיעו הבוקר (שלישי) לגלריה נלי אמן ברחוב גורדון בתל אביב לתערוכה העוסקת בכדורגל בגטו טרזינשטט. השחקנים שמעו על הליגה שהתנהלה במקום בתקופת מלחמת הӢולם השניה.

תגובות

טלספורט בפייסבוק