סוף דרכו של מוטומבו

הסנטר מזאיר נפצע הלילה (רביעי) במשחק הפלייאוף מול פורטלנד. אחרי דקות ארוכות על הפרקט, אמר מוטומבו כשהוא ממר בבכי: "תם פרק הכדורסל עבורי". אחרי 18 שנים ב-NBA, המסך יורד על דיקמבה מוטומבו (42)

יום רביעי 22 אפריל 2009
מערכת TELESPORT
סנטר יוסטון רוקטס, דיקמבה מוטומבו (42), נפצע הלילה (רביעי) במשחק מס' 2 בפלייאוף המערב מול פורטלנד. מוטומבו נפגע תוך כדי מאבק על עוד ריבאונד מול גרג אודן, כשנפל בחוזקה על רגלו השמאלית.

הענק מהרפובליקה של זאירĠנותר שרוע על הפרקט עד שפונה לחדרי ההלבשה, שם אובחנה חבלה קשה בברכו השמאלית. "מי שחשב שבחור גדול כמוני ירד מהמגרש על זרועות של אחרים כמו חייל פצוע", אמר מוטומבו עם דמעות בעיניו.

"נהנתי מ-18 עונות בליגה, קריירה נטולת פציעות. אני ߨק רוצה לעזוב עם ראש מורם וללא חרטות. פרק הכדורסל בחיי - תם", סיכם הסנטר.

מוטומבו, בוגר אוניברסיטת ג'ורג'טאון, נבחר על ידי דנבר נאגטס בבחירה ה-4 של דראפט 91'. אחד משחקני ההגנה הטובים בהיסטוריה, רשם בקריירה של 18 עונות, ממוצעים של 10 ߠק',  10.3 ריב' ו-2.75 חסימות למשחק. הענק מזאיר מדורג שני בחוסמי כל הזמנים. בנוסף, נבחר 4 פעמים לשחקן ההגנה של השנה, 8 פעמים כאולסטאר ו-6 פעמים לחמישיית ההגנה.

דיקמבה מוטומבו ידוע בשל פעילותו מחוץ למגרש, למען זכויӕת אזרחים ומעוטי יכולת, מלחמה בנגיף ה-HIV ועוד ,ברחבי יבשת אפריקה ובמולדתו, זאיר.

תגובות

טלספורט בפייסבוק

9