ורשביאק ביקש. ליבנת הבטיחה

צבי ורשביאק, יו"ר הוועד האולימפי קיים פגירת עבודה ראשונה עם שרת התרבות והספורט החדשה-ישנה ח"כ לימוד ליבנת

יום רביעי 22 אפריל 2009
מערכת TELESPORT

 יו"ר הוועד האולימפי בישראל צבי ורשביאק קיים פӒישת עבודה עם שרת התרבות והספורט החדשה-ישנה ח"כ לימוד ליבנת והעלה בפניה שלושה נושאים עיקריים . הראשון והדחוף ביותר הוא הנושא של תיקצוב אבטחת נבחרות לאומיות של ישראל בענפי הספורט השונים, לתחרויות רשמיות בחו"ל, על ידי המדינה.

ורשביאק עידכן ߐת השרה כי במשך שנים רבות מדינת ישראל מימנה הוצאות אלה, עד להחלטה של משרד האוצר להכיל הוצאה זו על גופי הספורט. מדובר בסכום של בין שלושה לחמישה מיליון ₪ בשנה, המהווה נטל כלכלי גדול ביותר שהאיגודים אינם יכולים לשאת אותו, ואם יאלצו להמשיך לממן את הוצאות האבטחӔ יאלצו להפסיק להשתתף בתחרויות הבינלאומיות.
השרה הבטיחה לעשות את מירב המאמצים על מנת  שמימון האבטחה של משלחות הספורט יתוקצב מחדש במשרד ראש הממשלה, מהר ככל האפשר.

הנושא השני עליו שוחח ורשביאק עם שרת הספורט היה הזרמה מחודשת של תקציבים במסגרת סל הספורט לפיו רשויות מקומיות יעבירו סיוע לקידום הספורט במועדונים ואגודות במסגרות העירוניות, כפי שהיה לפני עידן שר הספורט הקודם, שבתקופתו הופסק תיקצוב סל הספורט.. מדובר בסכום כולל של כ-20,000,000 ₪ (עשרים מיליון ₪).

גם נושא זה הבטיחה השרה לפעול במקומות המתאימים.

כמו כן העלה ורשביאק בפני השרה לבנת את הנושא של החזרת התקציבים לפרוייקטים של מרכזי המצויינות בענפי הספורט השונים במקומות שונים בארץ.

צילום: GETTYIMAGES
 

תגובות

טלספורט בפייסבוק