1

בראיינט הופתע. בוסטון ניצחה

אחרי שני ניצחנות ביתיים הפסידה לוס אנג'לס לייקרס ביוטה. בוסטון לא התקשתה להחזיר את יתרון הביתיות מול שיקגו. וסן אנטוניו? יותר טוב שלא תשאלו

יום שישי 24 אפריל 2009
מערכש TELESPORT

סדרות רבע גמר המזרח והמערב עדיין רחוקות מסיום. הלילה נערכו שלושה משחקים ונראה כי ההכרעה אכן רחוקה.

שיקגו – בוסטון 107:86 (1:2 לבוסטון בסדרה)

אחרי שלקחו את יתרון הביתיות עם הניצחון במשחק הראשון, קיוו בשיקגו להחזיר את הימים הטובים בניצחון מפתיע על בוסטון. אך פתיחה מוחצת של האורחים סגרה את המשחק והחזירה  את יתרון הביתיות בסדרה לאלופה.

עד לדקות המאוחרות של הרבע הראשון התוצאה הייתה צמודה, אך אۖ ריצה של בוסטון העניקה לה יתרון 21:32 בסיום הרבע.

בוסטון לא הרפתה גם במהלך הרבע השני. הגנה מצוינת השאירה את שיקגו עם 16 נקודות בכל הרבע. במחצית יתרון של 22 נקודות 37:59 לבוסטון.

המחצית השניה היתה כבר גארבג' טיים. גם ברבע השלישי לא הצליחה שיקגו לצמצם את הפער ולתת לעצמה תקווה שזה אפשרי. הרבע השלישי הסתיים בתוצאה 58:83. לכולם היה ברור אז שהניצחון במשחק הראשון של שיקגו לפני פחות משבוע, היה די מקרי.

Ȋ

בסופו של המשחק ניצחה בוסטון 86:107, והחזירה לעצמה, כאמור, את יתרון הביתיות ותגיע למשחק הרביעי עם ביטחון גבוה שאפשר לשחזר את ההצגה שנתנה הבוקר.


דאלאס – סן אנטוניו 67:88 (1:2 לדאלאס בסדרה)

ߧשה להאמין שזו אותה סן אנטוניו שזכתה 4 פעמים בעשור האחרון באליפות. ללא ג'ינובילי שסיים את העונה, אין לספרס ממש מה למכור .

כבר לאחר 6 דקות היתרון היה דו ספרתי  והאורחים לא הצליחו לחזור. בסיום הרבע הראשון התוצאה הייתה 16:27 לדאלאס. ברבע השני נרөמה תוצאה נמוכה. במחצית 30:46.

ברבע השלישי דאלאס מחצה ללא מענה את האורחים האומללים. סן אנטוניו קלעה רק 12 נקודות בכל הרבע לעומת 27 של דרק נוביצקי וחבריו. בסוף הרבע השלישי נרשם יתרון השיא של דאלאס במשחק 42:75.

ברבע הרביעי  הכוכבים הגדולים ירדו למנוחה ואת הרבע האחרון העבירו בקלילות שחקני המשנה. סן אנטוניו הצליחה לצמצם מעט את הבושה והמשחק נגמר בניצחון 67:88לדאלאס. 67 נקודות בלבד לחניכים של גרג פופוביץ' בߐחד המשחקים הגרועים ביותר של סן אנטוניו בעשור האחרון. לראיה: הקלע הבולט של סן אנטוניו הוא טוני פארקר עם 12 נקודות בלבד. בדאלאס דרק נוביצקי בלט עם 20.

יוטה – לייקרס 86:88 (1:2 לליקרס בסדרה)

ההפתעה הגדולה של הלילה נרשמה ביוטה. יוטה עלתה נחושה יותר למשחק והרבע הראשון היה בשליטה מלאה שלה. לאחר שוויון 11 אחרי חמש דקות, ברחה יוטה ליתרון 9 בסוף הרבע, 17:26.

כבר בתחילת הרבע השני 8 נקודות רצופות של הלייקרס הובילו למשחק צמוד שנמשך לאורך כל הרבע. תוצאת המחצית 39:43 ליוטה.

הרבע השלישי היה כולו לייקרס. כבר בפתיחה ריצה של 2:15 ללייקרס נתנה לאורחים יתרון של 9 נקודות אחרי 4 דקות.  יתרון השיא ברבע היה כבר 13 נקודות לפני שיוטה החלה להתאושש. בסוף הרבע 60:68 ללייקרס.

תחילת הרבע הרביעי הייתה היפך המוחלט מהרӑע השלישי. כבר לאחר 4 דקות החזירה יוטה את היתרון.

לוס אנג'לס לא התפרקה והמשחק התנדנד בין יתרון ליוטה לשוויון. 11 שניות לסיום, במצב של 86:86, הגיע המהלך המנצח של המשחק. דרון וויליאמס קיבל את הכדור מהחוץ, היתל בשני שחקני לוס אנג'לס ומשלושה מטריםȠקלע את סל הניצחון. ללייקרס נותרו 2.2 שניות להשוות או לנצח,  אך קובי בראיינט החטיא שלשה נואשת . יוטה ניצחה 86:88 ומצמקת את הסידרה ל-2:1.

קובי בראיינט סיים עם ערב פושר של 18 נקודות. קרלוס בוזר היה הקלע המצטיין ביוטה עם 23 נקודות. בנוסף, השەוה את שיא הכדורים החוזרים למשחק ביוטה, עם 22 ריבאונדים. שיא שהיה שייך בבלעדיות עד עתה לקארל מלון. 

צילומים: GETTYIMAGES
 

תגובות

טלספורט בפייסבוק