רוצה לראות מקרוב

לכבוד יום העצמאות ה-61 של ישראל, אייל כהן כבר רוצה לצאת מצפייה דו מימדית של ליגת האלופות לעבר תלת מימד באיצטדיון רמת גן. השאלה מתי זה יקרה שוב? אולי בחגיגות ה-80

יום רביעי 29 אפריל 2009
אייל כהן

באמת, זה לא משנה מי, כבר לא איכפת לי כל כך. אני רוצה ליגת אלופות בישראל, נמאס לי לראות את אייניסטה, ראול, כריסטיאנו רונאלדו, ווין רוני, איברהימוביץ' ואחרים רצים לי על צג הטלויזיה מדי שבוע.

ובאמת שאין לי כח לרוץ ולפנות למשרדי הכרטיסים תאבי הבצע  ולשמוע את ההצעות המטורפות שהן מציעים. אירוח+כרטיס+טיסות+מנה פלאפל במחיר מוזל של 2000 יורו. לא רוצה, באמת שלא, אולי בחינם האמת, אבל לשלם מחיר כזה על שלושה ימים? לא תודה.

באמת לאחר 61 שנות עצמאות אמיתית, הגיע הזמן שקבוצה ישראלית תהפוך את ליגת האלופות למסורת. לפני כ-6 שנים לערך, בשנת 2003 הרחוקה, בתקווה ואמונה, מכבי חיפה עשתה זאת, כן אותה מכבי חיפה של יצחק שום. 

זוכרים? קייסי בוכה בגראץ ומעלה את הירוקים לקודש הקודשים ۩ל הכדורגל העולמי, ואיפה אני הייתי? במדים, בלי אישור יציאה מהארץ, מנוטרל, סגור. אותה תקופה, בעקבות המצב הביטחוני, אופ"א חששה לגורלם של הקבוצות הזרות והחליטה להגלות את הירוקים לקפריסין. בדיוק עונה לאחר מכן, מכבי ת"א עלתה גם היא לליגת האלופות וזהו כל ההיסטוריה הישראלית בליגה הטובה בעולם,  על חצי עמוד והיא כזכור נהנתה לארח באיצטדיון רמת גן. ומה מאז? גורניישט. 


זיתוני רץ אחרי באיירן מינכן. "היסטוריה לנכדים"

בשבילי זה היסטוריה לנכדים. אני רוצה ריגוש חדש, הליגה הישראלית לא עושה כבר את אותם ריגושים של ימי המגרש בשכונת התקווה עם הארטיקים והקלטות של זוהר ארגוב, וגם קרית אליעזר השתדרג עם כנۙסה אלקטרונית וחיילים בשחור, שבודקים שאתה לא סטודנט מזוייף במקרה או לומד מזכירות רפואית סוג 2.

אני רוצה כבר לראות את הקבוצה הישראלית הבאה מוגרלת בשידור חי במשרדי אופ"א בשווייץ, והנציג המחוייט שם יכריז בקול כבוד את שמה וכולנו נגיד: ולתפארת מדיߠת ישראל. רוצה לראות את הריגוש של כל ערוצי התקשורת לקראת משחק ליגת אלופות בישראל, באיצטדיון רמת גן, עם השלטים באנגלית, עם הג'נטלמניות האירופאית וקבלת הפנים הישראלית של אבי לוזון יושב לצידם של יו"ר מחו"ל ומנגב איתם חומוס אסלי ישראלי למהדרין.
č
אני רוצה לשבת ביציע ולקלל את ראול, שהביא גליץ' על אייל גולאסה או אפילו גילי ורמוט. לצעוק לפרגסון מיציעי רמת גן, שהוא סתם עגלה ואבירם ברוכיאן לא רואה ממטר את כריסטיאנו רונאלדו. הא וכמובן לפצח גרעינים כמיטב המסורת ולהעניק לשדר הזר את החוויה הזאת, שיߗשוב מהיכן המנהג המשונה הזה הגיע.

אז באמת עם כל הכבוד, ויש כבוד, חג העצמאות הגיע ואולי זה הזמן להכניס לכם טוב טוב לאוזניים: תביאו לי ליגת אלופות, תנו לי חוויה ב100 שקל, ואתם יודעים מה אני מוכן לפתוח את הארנק ולהוסיף עוד 100 ש"ח בשביל החוӕיה החד פעמית הזאת, באמת יש לנו ארץ נהדרת, לא חבל שגם באירופה ידעו זאת?

חג עצמאות שמח

תגובות

8

טלספורט בפייסבוק