החגיגה סביߑ יבואה נגמרה

אין קופצים באירופה על החלוץ הגנאי סמואל יבואה. הספין נכשל, יבואה מתנהל בעצבנות ובמוראל נמוך שלא ישאיר אותו בסגל של אלי גוטמן בצורה כזו לאורך זמן

יום רביעי 29 אפריל 2009
אשר גולדברג

סמואל יבואה לא ימשיך כנראה בהפועל ת"א בעונה הבאה. המאמן אלי גוטמן ממתין לפגישה עם הבעלים מוני הראל ושותפו המיועד והעתידי אלי טביב, בנושא המשך דרכו כמאמן ה"אדומים", אך נראה כי יבואה לא בתכניות של גוטמן שמחפש מועמדים אחרים לעמדה ההתקפית של יבואߔ.

נכון לעכשיו, הספין התקשורתי ההזוי, על מירוץ של חצי ממועדוני אירופה אחרי יבואה, אינו מניב שום פנייה למשרדי הפועל ת"א. הסיפורים על קבוצות המוכנות לשלם עבור יבואה בין שניים לשלושה מיליוני יורו, מצחיקים את סוכני השחקנים המכירים את הנושא מקۨוב.

אחד המקורבים לטביב סיפר: "יבואה הוא חלק מהכסף שאמור להפוך את טביב בעתיד לשותפו של הראל. היה מי שהפיץ שיש מועדונים שישלמו עליו שלושה מיליון יורו. בשקלים זה קרוב ל-15 מיליון וזה בהחלט מצית את הדמיון".

מאז פרשת העלמותוȠשל יבואה בגאנה, וחזרתו באיחור לישראל, ההתנהלות של החלוץ הגנאי מעצבנת וגובלת במפגן של אנטי. יבואה הולך ונחלש במוטיביציית האימונים, כמו גם ביכולתו על המגרש. לגוטמן יש מספר חלוצים ארופאיים אותם הוא יציג בפגישה כמועמדים מבחינתו לחוד הקבוצה.

שחקן בהפועל ת"א אמר: "יבואה יכול לשחק בליגה הבלגית, שם הרמה דומה לישראל. היכולת שלו היא במהירות אדירה, כשהפועל משחקת על התקפות מתפרצות ושם בא לידי ביטוי כוחו. במשחק מסודר, כשצריך לשחק קבוצתי הוא פחות אפקטיבי לנו. יכול מאוד להיות שמות אימו האהובה בגאנה̠השפיע עליו, ושסמואל צריך עוד זמן התאוששות. אישית הייתי משאיר אותו גם בעונה הבאה בהפועל ת"א".

תגובות

e

טלספורט בפייסבוק