לא רק אבא אשם

מאור בוגזלו#לא יכול לחשוב שההתבטאויות של אביו יכולות להישאר בלי תגובה של מכבי תל אביב. אם הוא לא מודיע שהוא מוקיע אותן, עליו לשלם. דורון ברגר לא מבין מה משפחת בוזגלו רוצה מחיינו

יום חמישי 30 אפריל 2009
דורון ברגר

 לפגוע בכיסו של אדם, זה אף פעם לא דבר משמח. לפגוע בפרנסתה של משפחה, זה בוודאי לא אירוע  מעודד. מאחורי כל שחקן שנקנס יש משפחה, יש אולי ילדים, יש התחייבויות, משכנתא, הלוואות ועוד. מעטים השחקנים בישראל שיכולים להרשות לעצמם לספוג קנס זה או אחר, אבל מעולם לא פיללתי ששחקן יספוג קנס אדיר, כמו זה שהלוואי ויספוג  מאור בוזגלו.

הרבה עבירות משמעת נעשו בשנים האחרונות בכדורגל הישראלי. היו שיצאו לבלות, היו שאיחרו לאימון, היו שהתחצפו למאמן והߙו שהימרו בקזינו. אבל לא זכור לי אף שחקן שבן משפחתו הכפיש ללא הפסקה את המועדון בו הוא משחק, המועדון ממנו הוא מתפרנס,  המועדון שהוא בעצם הבית שלו בשנה האחרונה. מאור בוזגלו לא מונע בשבועות האחרונים את רמיסת כבודם של ראשי מכבי תל אביב שיהיו מוצלחים יותר ߐו פחות, אני משוכנע שמשקיעים במכבי תל אביב כל דקה מ-24  שעות היממה.

ואל תספרו לי שמאור לא אומר כלום ולכן אין להאשימו בדבר. נכון, לא שמעתי את מאור מתבטא נגד מכבי תל אביב, אבל השתיקה שלו כנגד האמירות הקשות של אביו, היא הרבה יותר מרועמת. ללא קשר Ӑם סעיף העמדה לדין גם על התבטאות האב, עגון גם בחוזה.

מאור כבר בן 21 והוא בגיל שהוא צריך לקבל החלטה האם הוא יוצא נגד האמירות של אביו או שהם חלק ממנו. הוא לא יכול לטעון שאין לאמירות של אביו קשר אליו ולכן הוא אינו מגיב עליהם. מאור כבר לא ילד. הוא בגילĠבו חיילים בצבא אחראים על פלוגות שלמות של לוחמים. הוא בגיל בו בארצות הברית כבר נמצאים על סף סיום תואר ראשון. הוא עומד להינשא במהלך הקיץ, ואולי להפוך כעבור כמה חודשים לאב. מצד שני, הוא לא יכול להתחבא בטענה שלאביו אין קשר לקריירה שלו. האב ליווה את מאור בכל המשאים ומתנים שלו. לכן, אם מאור לא יתבטא פומבית נגד אביו, אז שישלם על הדברים הקשים שאבא אמר. ושישלם הרבה.

בכלל, החוצפה שבדברי האב פשוט מקוממת, בעיקר מרגיזה,  בהתחשב בקריירה הבינונית של השחקן המוכשר. בוזגלו שוחרר מכבי חיפה לפני שלוש שנים. חיפה הәא חממה לשחקנים בעיתיים בעיקר מכיוון שיעקב שחר ואיתמר צ'יזיק,  התגלו בשנים האחרונות כרחמנים בני רחמנים. הם הסכימו לתת לשי בירוק הזדמנויות בלתי חוזרות. שלומי ארבייטמן לא שוחרר מהקבוצה למרות מספר עבירות תנועה שעשה. במכבי חיפה גם לא מתים על ההתנהגות של לߙאור רפאלוב, אבל שחר וצ'יזיק הסכימו לוותר על כבודם. רק על מאור בוזגלו הם ויתרו מראש.

מה עשה בוזגלו מאז? הוא ירד ליגה עם הפועל פתח תקווה, הציג סיבוב ראשון מצוין עם בני סכנין ועוד שני סיבובים בינוניים,  והיה שותף לעונה המביכה של מכבי תל אביב, בהĠזכה לפתוח בהרכב כמעט בכל המשחקים.

יכול להיות שבוזגלו עוד יהפוך לכוכב גדול באירופה, ויכול להיות שהוא ואביו יצליחו לחרב לעצמם את עולמם. ואולי יתברר כי קנס ענק של משהו כמו 100 אלף דולר רק יילמד אותם לקח, כי עד עכשיו שום דבר לא לימד את השניים איך להתӠהג בהתאם.

מתיאוס? בעינינו יישאר שחצן

לותר מתיאוס עוזב את ישראל. כשהוא הוחתם, עברה  בליבי צמרמורת על כך שאחד מגדולי שחקני הכדורגל בשנות השמונים והתשעים יגיע לאמן בעיר בה אני גר. ההודעה על עזיבתו בקושי ריגשה אותי. מתיאוס, לטעמי, בכלל לא נכשל במכבי נתניה. אולי הוא לא נחל הצלחה גדולה, אבל כישלון הוא לא רשם לעצמו. אני כן יודע שדרך עבודתו נראתה לנו כמזלזלת, גם אם לא הייתה כזו. אז נכון, הוߐ אלוף עולם ושליו מנשה רק אלוף הליגה הלאומית, אבל זו לא סיבה להצטייר כשחצן.  ולצערו הרב, מתיאוס , גם אם לא התכוון, מצטייר בעיני כולנו כשחצן לא קטן.

הבהרה (בערך) לגבי מכבי יפו

ביום ראשון נכתבו כאן דברים אודות מכבי יפו. Ӕדברים הרגיזו חלק מראשי הקבוצה שאף מאיימים נגדי בתביעת דיבה. לאחר דין ודברים איתם אני מסכים רק להבהיר את הדברים הבאים: כתבתי שחלק ממשחקי החוץ של מכבי קביליו יפו  הועברו למגרשים חלופיים. לא כתבתי שאנשי מכבי יפו לחצו או ביקשו זאת. כתבתי רק שהדבר כמעט ולې צוין בכלי התקשורת, ואף אחד לא בדק מדוע ההתאחדות אישרה העברת המשחקים שמטיבה עם ראשי יפו. עוד ציינו בפניי אנשי מכבי יפו כי שניים ממשחקי הבית שלהם הועברו למגרשים אחרים. מדובר בנתון נכון שלדעתי כלל לא קשור לדברים שאני כתבתי. חוץ מזה, אני מאחל למכבי יפו בהצלחה בליגה ב'.

תגובות

טלספורט בפייסבוק