הקטנצ'יק שקוראים לו מסי

לא כיף לשחק מולו. הוא מעורר חמלה ועוקף במהירות. מסי הוא השם החם בכדורגל העולמי. אני מכבד אתו ולא מבין איך יכול קטנצי'ק שכזה צנום וחיוור להיות כדורגלן. אשר גולדברג לא נפעם מהכוכב הכי#גדול שיש

יום שני 04 מאי 2009
אשר גולדברג
 כמעט כל ילד בעולם יודע מי זה ליאונל מסי. החלוץ של ברצלונה ונבחרת ארגנטינה, הילד שעדיין לא קרע זוג נעליים אחד כבר מוכתר על ידי ההמונים ופרשניהם לגדול מכולם. פסטיבל מסי בעיצומו וכולנו רואים דרך מסך הטלוויזיה ומהיציעים את הקטנצ'יק הזה, הצנום והחיוור שנראה כעלה נידף ברוח מפרפר בעיקר בספרד את כל ההגנות בדרך לכיבוש ובישול שערים שרק מחשב משוכלל יכול ליצור מהם העתק. 

אני (א.ג) לא שבוי בקסמו של הארגנטינאי הקטנטן. אני מבין את ליבם שלȠשחקני ההגנה בספרד ובמועדונים אחרים הפוגשים ומשחקים מול אותו מסי מיניאטורי. זה בהחלט לא כיף לרדת עליו לגליטש ולא הירואי וכדורגלני להפיל אותו לדשא. שום פעולה מולו אינה גורמת למתנגד להרגיש כמנצח. מול דייגו מראדונה היה כיף להיאבק. היה כיף לקלל נגד אלפרדו די סӘפאנו.  היה כיף לטפל בנוקשות בפרנץ פושקאש. ובובי צ'ארלטון, ופלה, ויוהאן קרויף, בדל פיירו ובזלאטן איברהימוביץ'.

אם יש שחקן בברצלונה שלדעתי ראוי לזכות בהערכה ובכבוד שזוכה לו "היורש של מראדונה", הוא אנדרס אינייסטה. הוא גם כן שחקן לא גדול במיוחד פיזית, אבל ענק מכל הבחינות האחרות. הקשר האלגנטי מראה העונה התקדמות פנומנלית, ומשחקן שנותן שואו לאוהדים ועובר ארבע מגנים רק בשביל לאבד כדור, הוא הפך ߜכוכב אמיתי.

 יש לו את הכדרור של מסי, את המסירות של צ'אבי ויכולת השתחררות בלתי רגילה ממגנים, שיכולים רק להסתכל אחורה בשביל לגלות שובל של אבק מאחוריהים. לא יפתיע אותי אם תוך תקופה כזאת או אחרת, הדיבורים על מסי כשחקן הטוב בעולם יתערערו מעט, כשאינייסטה מציג רמת כדורגל מעולם אחר לגמרי ונראה שהוא רק תופס תאוצה מיום ליום.

משום מקום צץ לנו המסי הזה. הוא בדרך לתואר האליפות הראשונה שלו ועולם הכדורגל כבר יוצא מגדרו. לפני מספר שנים היה מלך בספרד, מלך ברצלונה. אחד עם פלאטות על השיניים וחәוך מהפנט שקראו לו רונאלדיניו, הוא שיגע את עולם הכדורגל. הוא היה הכוכב הגדול והאמיתי שלי. הכידרורים שלו היו כמו לחן ומנגינה של מוצארט. המסירות והבעיטות של רונאלדיניו היו כאילו ירדו יחד עם התורה מהר סיני.

אבל מטבע האדם הוא כמו בתוך השכחה, מיליוߠי ילדים שלבשו את חולצות רונאלדיניו השליכו אותם למען חולצתו הקטנה של מסי. אין לי ספק שלא ירחק היום (שנה או שנתיים)  ותהיה התפכחות מאותו מסי חביב. רונאלדיניו המפואר קוטף היום משבצת אפרורית במילאן,  וימי האלוהות שלו בקמפ נואו נשכחו. 
̍
שכחנו גם את החלוץ הפנומאן רונאלדו הברזיליאי, וכאן בארצנו הקטנטונת צריך להזכיר באלף אלפי הבדלות את מאור בוזגלו. רק לפני שנה היה מלהט במדי בני סכנין והיו כולם מוכנים להישבע שמאור הולך להיות שותפו של מסי בברצלונה, אבל בתוך מספר חודשים באה ההתפכחӕת מהכישרון בבית בוזגלו. לעניות דעתי אליל ההמונים צריך לרדת אלינו בדמות אחרת, בטח שלא בדמותו של ליאונל מסי. 

תגובות

a

טלספורט בפייסבוק