מכבי תא טיילה לחצי הגמר

ליגת ווינר: הצהובים של פיני גרשון דרסו את עירוני אשקלון 65:97 והבטיחו לעצמם את המקום בפיינל-פור, שם כבר מוכות הפועל ירושלים ומכבי חיפה. בחצי הגמר תמתין מכבי למנצחת בין הפועל חולון לגליל/גלבוע

יום ראשון 10 מאי 2009
מערכת TELESPORT
מכבי תל אביב בטופ 4. חניכיו של פיני גרשון הצטרפו הערב (ראשון) אל הפועל ירושלים ומכבי חיפה בפיינל-פור, אחרי שהביסו באשקלון את הקבוצה המקומית בתוצאה 65:97 והכריעו את הסדרה בתוצאה 1:3. הצהובים יאלצו להמתין ליום חמישי כדי לדעת את זהות היריבה שלהם בחצי הגמר, שתוכרע במשחק בין הפועל חולון לגליל/גלבוע.

המאמן הצהוב, פיני גרשון אמר בתום המשחק: "הייתה סדרה קצת ארוכה, אבל גם כן באשמתנו. עשינו טעות במשחק הראשון, וידענו לצאת מזה כמו שצריך. כשהולכים לטורניר כזה אי אפשר לבוא עם תכניות מגירה. צריך להתנהג בהתאם למשחקים. כל אחד מהשחקנים כבר הוכיח את היכולת שלו בעבר, ואני מקווה שכל אחד מהם יביא אותן גם לפיינל פור".

המאמן המאוכזב, רובי בלינקו אמߨ: "הגענו לסדרה מול מכבי ממעמקי הליגה. אף אחד לא הימר שהסדרה תימשך יותר מ-3 משחקים. אני מאוד גאה בשחקנים שלי. פערי האיכויות היו גדולים מראש וגדלו ממשחק למשחק. אנחנו מסיימים את הסדרה ואת העונה בראש מורם. נתנו פייט כמה שיכולנו. אני מאחל למכבי שייקחו אליפות כדי שנוכל לומר שהפסדנו לאלופה שבדרך".

מהלך המשחק:

אשקלון פתחה בחמישייה עם טיירון גארנט, אור איתן, אבי בן שימול, ראשון טרנר וסי ג'יי ברוטון. מכבי ת"א עלתה עם מרקוס בראון, קרלוס ארויו, ליאור אליהוȬ עמרי כספי ודאור פישר.

הצהובים עלו ליתרון מהיר עם פתיחת המשחק, אבל נקודות של טרנר ושלשה של איתן הפכו את התוצאה והעלו את אשקלון ליתרון 6:7. אליהו ובראון החזירו את היתרון למכבי, ובסיום הרבע הראשון- 21:17 לחניכיו של פיני גרשון. 

הצהובים ניסו לייצר ריצה בפתיחת הרבע השני כשעלו ל- 23:19, אבל אשקלון לא התכוונה לאפשר להם- ואיזנה את התוצאה ל- 23:23. מרקוס בראון השתלט על המשחק של מכבי, והריץ אותה ל- 30:25, ובסיום המחצית הראשונה- 44:34.
4 נקודות של פישר ושלשה של ארויו פתחו את הרבע השלישי והעלו את מכבי ליתרון 51:34. הצהובים המשיכו להתעלל בקבוצה של רובי בלינקו, ועלו ל- 66:38, ו- 72:40 בתום הרבע.

הרבע השלישי החד צדדי (28:6 למכבי!) הפך את הרבע הרביעי לגארבג' טיים ארוך. מכבי הפכה אותו למשחק אימון, ואשקלון רק חיכתה שיסתיים. בסיום- 97:65 צהוב.

צילום: MACCABIFANS.

תגובות

6

טלספורט בפייסבוק