שתי אלופות: הפועל וחיפה

מזכירות ההתאחדות חייבת לחזור לשנות ה-50 וה-60 ולהӧפיא כמו אז, את הליגה. במקביל עליה להכריז על שתי אלופות. ליגת העל כבר מזמן בפגרה, אירופה מעניינת יותר

יום שני 18 מאי 2009
אשר גולדברג
 אי אפשר להכריז היום על עונת  2008-9, כעונה הגרועה ביותר ב-25 השנים האחרונות, אך אפשר לומר שהליגה שעומדת להסתיים בעוד שבועיים היא הכי לא מעניינת. אין שום בשורה שאוהדי הכדורגל יקחו איתם לחופשת הקיץ.

בשנות ה-50 וה-60 רבו בישראל מכירות משחקים, אז הם זכו לכינוי "משחק מבויים". ראשי ההתאחדות של פעם שהיו שבויים למרכזי הספורט של הפועל ומכבי דאגו מדי פעם לרענן את מספק הקבוצות מטעמן בליגה העליונה, ע"י הכרזה על הקפאת הליגה הבߛירה. פעם זה היה ע"י עצירת היורדות, ופעם אחרת היו רק עולות חדשות.

העונה אין כיף לראות כדורגל, פשוט מפני שרק שתי קבוצות מנסות להיראות כקבוצות שאיכפת להן, לפחות מאוהדיהם, אחת אדומה ממתקן "חודרוב" והשנייה מהכרמל.

יו"ר ההתאחדות, אבי לוזון חייב לכנס את חברי המזכירות ולהפתיע  בכך שיכריז על שתי אלופות, לפחות מבחינת הכדורגל הישראלי. פרט למכבי חיפה והפועל ת"א הכדורגל שלנו מכדרר על ריק, לא צריך להתרשם מהניצחונות של בני יהודה שחוגגת במקום ה-5, כאילו אהוד בן טובים עדיין משחק בשורותיה.

להבדיל משני המועדונים שמובילים כרגע את הכדורגל הישראלי, שאר קבוצות הליגה מתנהלות כמו השכונה בהסתדרות. האבסורד במכבי ת"א הוא ששחקנים קופצים מול יציעים כמעט ריקים, לאחר שכבשו שער ניצחון, מצרך נדיר השנה.

בעיר הנמל מהדרום, אשדוד, העסקים מפורקים מבחינה מקצועית ועצוב לשמוע את יו"ר הקבוצה, ג'קי בן זקן מדבר על יאוש שנוצר בקירבו. מכבי פ"ת הפכה להיות חידה, לאחר שבמשך שנים הייתה הקבוצה של המשפחה, "הקבוצה של הלוזונים". 

כיום אין את האהבה למועדון, ושוב מכבי פ"ת מוצאת את עצמה בתחתית. חידת 2009, שייכת ללא ספק לדניאל יאמר, שלא הצליח להחזיר את מכבי נתניה לימים של הכדורגל היפה ߕהאטרקטיבי של שפיגלר, מכנס, בר, לביא וגריאני ובמקביל להפוך אותה ללהקת היהלומים מנתניה.

חידת לותר מתיאוס נמסרת לנער "החידות ממומבי". כולנו יודעים שבאימונים נהוג ששחקנים עוזרים לסחוב כדורים וציוד.  בסיום המשחק האחרון נגד סכנין נקנӡו שמונה שחקנים ע"י המאמן  הגרמני משום שלא עזרו לאנשי המשק..

מעניין מאוד, מיסטר מתיאוס, אם גם אתה ואיתך בקנבאור, ספ מאייר, אוליבר קאן, היינקס ושוורצנבߧ, סחבתם לאחר משחקים בבונדסליגה כדורים ושאר עזרי אימון. אישית התפקחתי ממתיאוס או כמו שבדיוק התפקחתי ממאמני העבר שכשלו במשימות שלהם ותרצו את זה בכושר גופני ובאוכל האירופי.

אז לאחר שסיימנו עם הביצה המקומית, נעבור למחוזות קצת יותר גדולים, אין ספק שחובבי הכדורגל בישראל היו עסוקים בשבועות האחרונים יותר במעקב אחר המרוץ לתואר באנגליה או של בארסה מול ריאל מאשר בקרב הפנימי בין הפועל לחיפה.

אולי והלוואי שגמר גביע המדינה שלנו בין חיפה לבית"ר וגמר ליגת האלופות בין מנצ'סטר לבארסה יצילו לנוȠאת העונה השדופה והלא קשורה לכלום ושום דבר.

תגובות

טלספורט בפייסבוק