לפני הקריסה: תנו לנו כדורגל

בעיצומו של משבר כלכלי חמור בישראל, והדרדרות הכדורגל, הערב צריכות גם מכבי חיפה וגם הפועל ת"א להעניק חוויה ב-90 דקות, במה שקרוי "משחק עונה". אייל כהן צמא לכדורגל סוחף

יום שני 18 מאי 2009
אייל כהן

היום בערב יתקיים "משחק העונה" המדובר של ליגת העל בישראל. המון זמן כבר לא צפיתי בדריכות כזו למשחק ועוד שני מחזורים לפני סיום העונה, כאשר בעונות הקודמות בית"ר ירושלים טעמה אליפות מספר מחזורים לפני סגירת העונה.

אז לפני שאנחנו פונים לארכיונים ולההיסטוריונים של הכדורגל הישראלי, תראו לנו היום באמת מה זה משחק עונה אמיתי, משחק שגם צעירים וגם מבוגרים נהנים יחד, טועמים את טעם המתח, הדרמה של המשחק שכל העולם סוגד לו.

ההיסטוריה הקטנה שלנו מלמדת כי בעונת 2002/03, 3 קבוצות רצו לאליפות, מכבי חיפה, מכבי ת"א והפועל ת"א.

המתח שבו נקבעה זהות האלופהȬ נותר עד לשריקת הסיום של המחזור האחרון. מכבי ת"א, האלופה דאז זכתה באליפות בזכות הפרשי שערים. אם וכאשר זה היה מוכרע היום, סביר להניח כי היה ניתן לקיים שני משחקי פלייאוף בין שתי המוליכות וכך לקבוע את האלופה האמיתית, עוד כסף, עוד הנאה ועוד אתגר למוליכותȮ 


דניס אונישנקו מול ננד פראליה בקרית אליעזר (תמונה: האתר הרשמי מכבי חיפה)

קל להסתכל על ההיסטוריה ולהעלות Ӓעגועים, במיוחד אצלנו כאן בבועה הישראלית, שאנחנו אלופי העולם במשחקי ידידות, אבל כאשר בוחנים היטב את רמת הכדורגל המקומי, קשה בהחלט לפרגן. הכדורגל הישראלי מדרדר משנה לשנה, מאבד את היוקרה, ואפילו שמנסים ללטש מדי שנה, רואים בעיקר המון חלודה.

אז בבקשה ۜשתי הקבוצות הערב, תראו לנו כדורגל, תנו לנו 90 דקות מלחמה אמיתית של האלופה העתידית. הגאווה האמיתית תהיה שלכם אלינו, כאשר איצטדיון קרית אליעזר, שכבר אירח מספר קונצרטים בעבר, יהיה מוכן לעוד אחד, אנחנו צמאים לכדורגל, צמאים להצגות ולשערים. השינוי יגיע הערב בזכӕתכם. אינשאללה. 

תמונות: באדיבות האתר הרשמי - מכבי חיפה.

תגובות

6

טלספורט בפייסבוק