נקודה למחשבה

לאחר חוסר ההצלחה של מכבי פ"ת העונה, עולה השאלה האם פיטורי גיא עזורי היו במקום. נכון שרוני לוי לא עונה על הציפיות בינתיים,Ƞהמאמן צבר ממוצע של נקודה אחת למשחק, אך עונה טובה והוא עשוי להגיע לנבחרת

שבת 23 מאי 2009
אביחי קרבצ'יק

מכבי פ"ת נחשבה לאורך השנים האחרונות כאירגון מסודר, שבו כל חלק במערכת ידע מה מוטל עליו, ומהי החשיבות של המועדון עבור המשפחה המשפיעה ביותר בכדורגל הישראלי.

ייאמר לזכותו של עמוס לוזון, שהוא מעולם לא פיטר מאמן, גם בתקופות הכי קשות של המועדון. אך נוצרת התחושה כי מאז שיוסי מזרחי עזב את המועדון לקפריסין אשתקד, הקבוצה ממלאבס איבדה את האיזון שאיפיין אותה במשך השנים (תקופת אבי לוזון).

בשורה התחߪונה, שישה מאמנים עברו על הקווים של מכבי פ"ת בשנתיים האחרונות, נתון לא מובן ומדאיג למועדון ששואף להיות מודל לחיקוי. לצורך הריענון, גיא לוזון כיהן 6 שנים בביצה המקומית של המועדון עד שעבר להפועל ת"א.  

הנפילה החלה במינויו של ߤביאן, שהסתיים בהחזרת גיא לוזון, דרך מינויו של ניצני שירזי, שהשאיר את המפתחות בדרך לגיא עזורי. ואז בצעד מפתיע הגיע המאמן המעוטר ביותר בשנים האחרונות, רוני לוי שעם ההגעה שלו נוצרה התחושה שמכבי פ"ת יכולה להוות גורם מרכזי בצמרת. 
הפרמיירה של האחרון הייתה ממש כמו שכתוב בספרים, לוי ניצח את האקסית שלו, מכבי חיפה דרך ניצחון נוסף בדרבי על היריבה השנואה, אך מאז הקבוצה של לוי הפכה להיות לא יציבה וכזאת שלא תאבק על מקום באירופה, גם השנה.

אחת הסיבות שלוי נחת אצל הלەזונים הייתה להוביל את מכבי פ"ת לאחד מהמקומות שמובילים לאירופה. האמת, לוי יכל לתרום הרבה יותר, הליגה העונה מאוד חלשה ותפוקת הנקודות של מכבי פ"ת, מאז פיטורי עזורי לא מצדיקה נכון לרגע זה את ההשקעה בלוי.

רוני לוי צבר̠בסך הכל 16 נקודות ב-16 מחזורי ליגה, אם עושים ממוצע פשוט, נקודה בודדת למשחק, בעוד שעזורי צבר  1.33 נקודות למשחק. יתרה מכך, הנקודות שצבר לוי ממקמות את מכבי פ"ת במקום ה-8 בטבלה, אם היינו עורכים טבלה מהמחזור ה-16 והלאה..
מאז המחזור ה-16 השיגה הפועל קרית שמונה 12 נקודות, הפועל פתח תקווה, 13 נקודות. מ.ס אשדוד, 14 נקודות ובני סכנין השיגה 16 נקודות ( אך הפרש השערים  של פתח תקווה טוב יותר). הכח עמידר רמת גן השיגה מאז המחזור ה-16, 17 נקודות, הרבה בזכותȠשני נצחונות  על קרית שמונה ועל...מכבי פתח תקווה בחוץ.

במהלך השבועיים האחרונים, נעשו ניסיונות של גורמים המקורבים לאלי טביב, לבדוק אפשרות לשחרר את המאמן רוני לוי מההתחייבות שלו לאמן את מכבי פ"ת בעונה הקרובה.

במכבי פ"ߪ הבהירו שרוני לוי הוא המאמן הנבחר ואין בכוונתם לתת לו לעבור למתחם חודרוב. נכון לעכשיו, תוכניות העתיד של גורמים בהתאחדות לכדורגל לגבי רוני לוי, מרחיקות לכת.

בכיר בהתאחדות אמר ל-telesport: "עונה טובה ומוצלחת של רוני לוי במכבי פ"ת, תיתן לו את הכרטיס לאימון נבחרת ישראל, אחרי עידן דרור קשטן. הכול במידה וקשטן יסיים את הקמפיין הנוכחי של מוקדמות המונדיאל, בלי להעפיל למשחקי דרום אפריקה בקיץ 2010".

אז נכון שלוי לא בנה את הקבוצה והכישלון העונה לא ירשם רק עליו אלא בעיۧר על כל המערכת של מכבי פ"ת, שכשלה שנה שנייה ברציפות. אין ספק שהמאמן הכי מעוטר בעשור האחרון חייב לעשות חשבון נפש עם עצמו כי השנה הבאה היא ללא ספק שנת המבחן של מי שאמור אולי לרשת את המשרה של דרור קשטן, מאמן הנבחרת הלאומית.

<ͩmg alt="" src="http://admin.telesport.co.il/Images/photo/01.jpg" align="right"/>

 


תגובות

טלספורט בפייסבוק