ש. דונייצק מחזיקת גביע אופא

גמר גביע אופ"א: בפעם האחרונה שבו המפעל קיים, זכתה בזכייה היסטורית, הקבוצה האוקראינית ממשיכה של זניט הרוסית, שחטיור דונייצק בגביע אופ"א ניצחון 1:2 על ורדר ברמן לאחר הארכה

יום רביעי 20 מאי 2009
אייל כהן
היסטוריה היסטוריה היסטוריה. שחטיור דונייצק האוקראינית, הינה מחזיקת גביע אופ"א האחרון לעונת 2008/2009. האוקראינים ניצחו לאחר הארכה 1:2 את ורדר ברמן הגרמנית. 

כבר בפתיחה היתרון של שחטיור היה בחסרונו של כוכב ורדר ברמן, דייגו שלא שיחק. למרות זאת, האוקראינים היו הרבה יותר טובים ומאורגנים לעומת ורדר ברמן האנמית, ששיחקה בעיקר משחק משעמם. 

משחק לא קל, שנמשך בסופו של דבר 120 דקות, אבל הוליך לשחטיור דונייצק, שהראתה כבר כדߕרגל איכותי במסגרת ליגת האלופות, לקחה את אירופה צעד אחד קדימה לעבר זכיה בגביע האחרון בגביע אופ"א, לפני שהופך לגביע אירופה החדש.

מחצית ראשונה: שחטיור הוליכה, נאלדו השווה

ורדר ברמן פӪחה מצויין את המשחק, כאשר שלטה במרכז השדה, ואילו שחטיור נאלצה יותר להסתמך על מתפרצות. 

למרות זאת, בדקה ה-25 , מתפרצת למופת של שחטיור דונייצק האוקראינית, כאשר טעות קשה בהגנה של הגרמנים, הכדור עבר בין שני המגינים ולואיס אדריאנו הקפיץ באומנות מעל ויסה - 0:1 לשחטיור. 


נאלדו חוגג שער, הערב בטורקיה (gettyimages)


היתרון של האוקראינים החזיק 10 דקות בלבד, כאשר בדקה ה-35, המגן הברזילאי של ורדר ברמן, נאלדו שלח פצۦה לשער, פייטוב הדף את הכדור באומללות לשערו הוא - 1:1 באיסטנבול

הגבהה פשוטה מאגף ימין של ורדר ברמן, פייטוב נותר בחרדה ויצא בצורה מגוחכת, ולפייזארו לא היה חסר כדי לקבוע מהפך. חמש דקות לפני תום המחצית, פצצה של לוואדובסקי ۠עצרה בקושי בקושי על ידי ויסה לקרן. 

מחצית שנייה: משחק חלש, אין הכרעה

שחטיור כמעט החזירה לעצמה את היתרון, כאשר בדקה ה-51 ג'אדסון הברזילאי שלח כדור מסובב יפיפיה, אבל וויסה הצליח להדוף היטב. 

ורדר ברמן החלה לתקוף רק לאחר 20 דקות מפתיחת המחצית השנייה, כאשר רוזנברג הגרמני המשיך להחמיץ ממצבים קורצים. 13 דקות מהסיום, כדור חדר לרחבה של שחטיור, פיזארו עלה גבוה ופייטוב בהצלה גדולה הצליח בקושי להסיט לקרן.


מאבק ראשים בגמר גביע אופ"א (gettyimages)

לקראת סיום המשחק, אף קבוצה לא ניסתה להראות סימנים של קבוצה ווינרית לזכיה בגביע, וזה ۠ראה בדרך להארכה. 

הארכה: הגביע האחרון עובר לשחטיור

בפתיחת הארכה, אוזיל ניסה את מזלו, אבל חמק הכדור מרגלו והזדמנות טובה הוחמצה בברמן. לעומת זאת, שחטיור יצאה להתקפה מצויינת בדקה ה-96, כאשר כדור מצויין חדר לרחבה וג'אדסון הברזילאי בעט חלש אבל וויסה שוב טעה - 1:2 לאוקראינים. 

דקה אחת בלבד לאחר מכן, כמעט כמעט פיזארו הצליח לאזן, אבל פייטוב הדף לקרן. ממש דקה לפני תום הארכה הראשונה, וויליאם ניסה להקפיץ בשנית מעל וויסה, אבל הכדור עלה מעט גבוה מדי. 

בהארכה השנייה, פציוליס היווני שלח פצצה 9 דקות לסיום, אבל הכדור שרק ליד הקורה והשיוויון נמנע. שתי דקות לסיום, פיזארו כבש שער, אבל נפסל בטענת נבדל.

שחטיור דונייצק: פייטוב, קוצ'ר, פרננדיניו, ג'אדסון, אילסיניו (חאי, 99), לואיס אדריאנו (גלאדקיי, 90), לוואדובסקי, וויליאן, ראט, שייגריינסקיי, סרנה. 

ורדר ברמן: וויסה, בוסניץ', נאלדו, באומן, פריץ (פאסנן, 95), רוזנברג (האנۘ, 77), אוזיל, פרודל, פרינגז, פיזארו וניימאייר (פציוליס, 103).

תגובות

טלספורט בפייסבוק