1

המג'יק עשו קסמים בקליבלנד

באחד מהמשחקים הטובים ביותר שנראו העונה עלתה אורלנדו ליתרון 0:1 בסידרה מול קליבלנד אחרי ניצחון 106:107. לקליבלנד היה זߔ הפסד ראשון בפלייאוף ושלישי בביתה העונה

יום חמישי 21 מאי 2009
מערכת TELESPORT
 אל המשחק הראשון בסדרת גמר המזרח, הגיעו אורלנדו וקליבלנד במצב שונה לחלוטין אחת מהשניה . אורלנדו הגיעה לאחר סידרה מתישה של שבעה משחקים מול האלופה היוצאת, בוסטון. בעוד קליבלנד הגיעו לאחר שתי סדרות שהסתיימו בסוויפים מרשימים בהם כל ניצחון היה במספר דו ספרתי ולאחר שמונה ימי מנוחה . 

על הנייר, נראה היה כי אורלנדו לא תהווה יריב שקול לקליבלנד והעייפות תשחק תפקיד מכריע , במיוחד במחצית השניה . אולם במציאות, האורחים התעלו דווקא במחצית השניהĠומחקו יתרון של 15 נקודות לניצחון מדהים .

קליבלנד - אורלנדו 107:106 (אורלנדו מובילה בסידרה 0:1)

את המשחק אפשר לתאר כמשחק של מחציות. מחצית ראשונה בשליטה מוחלטת של קליבלנד ואילו Ӕמחצית השניה במגמה הפוכה לחלוטין בה אורלנו עושה את הבלתי יאומן ומנצחת משחק שהיה אבוד מבחינתה .

כבר בפתיחה הראתה קליבלנד מדוע היא היתה כל כך דומיננטית בשתי הסדרות הקודמות . לברון, ורז'או ואילגאוסקאס הראו שאין עליהם שום חלודה מהמנוחה . אורלנדו עשתה טעויות רבות בהגנה ואיפשרה למקומיים לברוח כבר בסיום הרבע הראשון ליתרון 14 נקודות . בסוף הרבע 19:33 .

ברבע השני דווייט האוורד השאיר את אורלנדו במשחק , הדו תורקוגלו ורשארד לואיס איפסו את הידיים ואורלנדו סיימה את הרבע עם 29 נקודות . אך גם קליבߜנד המשיכה במחצית המושלמת שהציגה . לברון ג'יימס סיים את המחצית עם 26 נקודות וכדי להמחיש את השליטה המוחלטת של קליבלנד במשחק , מו וויליאמס קלע מ3/4 מגרש עם הבאזר כדי להוריד את המקומיים למחצית ביתרון 48:63 

אבוד? גמור? נראה ۛך . אוהדי קליבלנד כנראה האמינו כי קבוצתם תטייל במחצית השניה לעבר ניצחון קליל אך לסטן ון גנדי וחניכיו היו תוכניות אחרות . המחצית השניה היתה היפוך מוחלט מהראשונה . אורלנדו החלה לצמצם את היתרון פוזשן אחרי פוזשן ונהנתה מהעובדה שאף אחד בקליבלנד , למעט לברון , לא חזר מפוקס מהמחצית . קליבלנד סיימה את הרבע השלישי עם 19 נקודות , 13 מתוכן היו של לברון . מהצד השני , תורקוגלו ורשארד לואיס היו דומיננטים מחוץ לקשת . הרבע השלישי הסתיים בתוצאה 19:30 לאורחים ובסיומו רק 4 נקודות יתרון , 78:82 .

רק שלוש&nbsɰ; דקות עברו לפני שאורלנדו עלתה ליתרון במשחק , דבר שהיה נראה כל כך לא הגיוני במחצית . בקליבלנד עדיין לברון היה היחיד שתיפקד בהתקפה ושמר על מרחק סביר מאורלנדו שלא הצליחה לברוח לאורך כל הרבע . דקה לסיום עלתה קליבלנד ליתרון של 2 נקודות לאחר שלשה של דלונטה ווסט . רשארד לואיס החזיר עם שלשה מדהימה משלו שהתבררה כשלשת הניצחון . לקליבלנד היתה עוד התקפה אחת אך הפעם ווסט החטיא , אורלנדו נשמה לרווחה ועלתה ליתרון 0:1 בסידרה .

לברון סיים עם 49 נקודות במשחק שהזכיר את המשחק המופלא שלו לפני שנתיים בפלייאוף מול דטרויט . מו וויליאמס סיים עם 17 , אנדרסון ורז'או עם 14 . באורלנדו דווייט האוורד סיים עם 30 נקודות , רשארד לואיס עם 22 , הדו תורקוגלו 15 נקודות ועם 14 אסיסטים .

אם המשחק הזה מהווה אינדיקציה כלשהיא לאיך הסידרה תיראה לאורך כל הדרך, אז זוהי תߔיה סידרה מותחת שאסור לכל אוהד כדורסל לפספס אף רגע ממנה .

תגובות

טלספורט בפייסבוק