הלפיד ממינכן 72 הוענק לישראל

אלכס גלעדי, חבר הוועד האולימפי הבינלאומי הוסיף את הלפיד הߩמיני מאולימפיאדת מינכן 1972, לאוצר שבעת הלפידים האולימפיים שנמצאים במוזיאון החוויה האולימפית, שיפתח בחודש הבא

יום ראשון 24 מאי 2009
מערכת TELESPORT

אלכס גלעדי חבר הוועד האולימפי הבינלאומי שתרם את אוצר שבעת הלפידים האולימפיים שבאוספו למוזיאון החוויה האולימפית הישראלית שיפתח בחודש הבא, מוסיף היום, את הלפיד השמיני.

הלפידים האולימפיים, כמו פריטי Ӑספנות אחרים, עולים מפעם לפעם למכירה כמכרז. בחורף נכשל גלעדי במכרז על הלפיד של מינכן  1972, אך הצליח בשבוע שעבר, והיום העניק אותו במתנה לצבי ורשביאיק יו"ר הועד האולימפי בישראל, במסגרת האסיפה הכללית השנתית של הוועד האולימפי בישראל  שהתקיימה הәום.

אלכס גלעדי דיווח על כך לאילנה רומנו, אלמנתו של יוסף רומנו ז"ל שנירצח במינכן, והביע תקווה שהצבת הלפיד במוזיאון החוויה האולימפית תיעשה בנוכחות נציגי המשפחות השכולות.
הלפיד האולימפי של מינכן הוצת לראשונה באולימפיה ב- 28.7.72 ונישא לאורך 5,539 ק"מ ב- 29 יום ע"י 5,976 רצים עד שהגיע למינכן.

הלפידים האולימפיים שתרם גלעדי הם אלה של בייג'ין,אתונה,סידני,אתלנטה, ,מינכן, ומשחקי החורף של מגנו,טורינו וסולט לייק סיטי אלכס גלעדי אמר: "הלפידים האולימפיים הם מוצגים היסטוריי۝ המעניקים למוזיאון החוויה האולימפית מימד של אמינות ועומק. אמשיך לפעול כדי להעשיר את האוסף".

יו"ר הוועד האולימפי בישראל צבי ורשביאק הודה לאלכס גלעדי ואמר: "קיבלנו מאלכס גלעדי נכס חשוב ויקר מבחינה רגשית, לפיד המשחקים האולימפיים בߞינכן 1972 , שהדליק את האבוקה במינכן, שם נרצו 11 ספורטאים ומאמנים. בטקס שהתקיים במינכן לאחר הרצח הניפשע הודיעו ראשי הוועד האולימפי בישראל שנמשיך להשתתף במשחקים. 

הלפיד הזה שנמסר לנו היום על ידי גלעדי מסמן עבורינו את חשיבות ההמשכיות והשמירה על הרוח האולימפית. בכך הסברנו לעולם כולו שלמרות אויבינו נמשיך להופיע בכל אירועי הספורט כמו בכל תחומי החיים האחרים. הלפיד יוצב בחוויה האולימפית בטבעת הישראלית וכל מבקר בה יוכל לראותו".

תגובות

טלספורט בפייסבוק