כך הורסים תחרותיות

בית הדין העניק לבני לוד ניצחון על הפועל חיפה ונציגי קבוצות התחתית זועמים בצדק. כך בדיוק הופך בית הדין משחק ספורטיבי לחוסר ספורטיבי. קובי סגל מתקשה להבין את הדרך בה תוכרע הקבוצה שתתמודד נגד הירידה

יום שני 25 מאי 2009
קובי סגל

 כרעם ביום בהיר התקבלה החלטתו של בית הדין של ההתאחדות על ניצחון טכני לטובת בני לוד  במשחק בו הפסידה 3:0  להפועל חיפה על המגרש הירוק.

שיתופו של שוער הפועל חיפה, גליל בן שאנן, למרות שצבר חמישה כרטיסים צהובים, עלול לחרוץ את גורלן של  עירוני רמת השרון הפועל ירושלים ומכבי הרצליה .

נכון שהפועל חיפה אמורה להיענש  בחומרה,  אבל מדוע כל קבוצות התחתית  שנלחמות על חייהן ומנסות בשארית כוחותיהן לאסוף נקודה אחרי  נקודה, צריכות לסבול מטעותĠטכנית של חיפה שמזכה את בני לוד ב-3 נקודות יקרות מפז .

תזכורת- בעקבות ההחלטה זוכה לוד בעוד עוד 3 נקודות ליגה והיא חלפה בטבלה על פני רמת השרון, לה 33 נקודות, ועל פני הפועל ירושלים לה 34 נקודות, כמו לוד, אך הפרש שערים טוב פחות.

לוד תארח במחזוߨ הקרוב את מכבי אחי נצרת שהבטיחה את המקום השישי שמעניק כרטיס למשחקי המבחן. לפיכך, המפסידה הגדולה היא רמת השרון,  שתצטרך לנצח את הפועל כפר סבא ולקוות למעידה של ירושלים שתשחק מול קרית אתא, שכבר ירדה ליגה. למכבי הרצליה 35 נקודות ומשחק מול הפועל רעננה וגם היא עלולה לשלם את המחיר של בית הדין.

מי כמונו יודעים ששחקן זה או אחר שמשותף, או לא,  השפעתו היא מזערית על תוצאת המשחק. במדינתנו הקטנטונת עדין לא נולד הכוכב שיכול לבדו להכריע  משחקים, והטאלנט   היחיד שקרוב לזה, משחק באנפילד.

č

היכן המוח הישר של יושבי בית הדין? למעשה  ההתאחדות נותנת לגיטימציה לקבוצות להכריע מי תעלה ומי תרד. במקרים קיצוניים הרי קבוצות שסיימו את העונה יכולות לשתף שחקן  שמורחק בצהובים או אדומים,  ועל ידי כך לזכות את היריבה ב-  3 נקודות ̠שמשנות  את התמונה.

אין לי עניין מי תעלה או תרד. רק תנו לנו כדוגל הוגן. שהפועל חיפה תיענש, שיורידו לה  10 נקודות, שיורידו 20, שיקנסו את יואב כץ בסכום חסר תקדים, אבל אין סיבה בעולם להכריע את משחקי  התחתית בבית הדין.

הגיע הזמן שבבית הדין של ההתאחדות ישתמשו גם קצת בשכל. יש דברים שהם מעבר לחוק היבש.

תגובות

6

טלספורט בפייסבוק