למרות השטויות של גאידמק

אז האם בית"ר היא עדיין הקבוצה הטובה בישראל? ומה יהיה עתידה? ארבעה בית"רים בדםĠמנסים להשיב ומתקשים להגיע למסקנה ברורה

יום רביעי 27 מאי 2009
שלמה חסיד

 שחקני, מנהלי ואוהדי בית"ר ירושלים קיבלו את הגביע שהונף אתמול ברגשות מעורבים. מצד אחד הם זכו בגביע מתוק אחרי גמר קלאסי, אבל מצד שני העתיד הכלכלי לוט בערפל וגם כשמסתכלים על העבר הקרוב הלב נצבט – אחרי הכול הם הוכיחו שהם טובים יותר ממכבי חיפה, שרק כמה ימים קודם זכתה באליפות.

קפטן בית"ר, דודו אמסלם, אמר ל-TELESPORT: "ברור שיש תחושה של פספוס. כל מי שראה את הגמר הבין מי הקבוצה הטובה בארץ, וחבל מאוד שהאליפߕת ברחה לנו, כי בעונה יותר רגועה היינו זוכים בה. לגבי העתיד של המועדון אני לא מודאג. אני פה מספיק שנים בשביל לדעת שבית"ר ירושלים זה שם שאי אפשר למחוק, והגביע הזה רק יגרום לבעלי הון להבין איזה מותג זה בית"ר. אם הדברים יסתדרו מהר, אני לא פוסל את זהȠשכבר בשנה הבאה נאיים על הכתר ואולי נזכה בו".

קפטן העבר של הקבוצה, אורי מלמיליאן,  לא מסכים: "מצחיק להגיד שבית"ר פספסה אליפות. עם כל הדברים המשונים שעברו על המועדון השנה, שאין להם קשר לכדורגל, הם בכלל צריכים להגۙד תודה שהם הגיעו לגמר. איזה עובד מסוגל לתפקד כשהוא יודע שסוגרים את מקום העבודה שלו? אפילו העובד המוכשר ביותר שיודע שרוצים לקצץ לו, לפטר אותו או לסגור את מקום העבודה שלו – לא מסוגל לבטא את עצמו בסיטואציה כזאת. אבל בית"ר הצליחה בדרך פלאית ממש להשߜיט שקט וסדר, ומבחינתה הגביע הוא בונוס".

אבל במגרש הוכח שבית"ר טובה יותר מחיפה

"נכון, אבל כישרון לבד לא מספיק. השנה קרו בבית"ר כל הדברים שאסור שיקרו. הבעלים נטש, הופחתו נקודות, שחקנים ומאמנים באו והלכו. ېם הם היו לוקחים אליפות זה היה תעודת עניות לשאר הליגה".

אראל סגל, פובליציסט אוהד בית"ר, חולק על אורי: "ישבתי באיצטדיון רߞת גן ונהניתי מהקבוצה שלי. רק קבוצה אחת הופיעה לגמר, ואם רק חלק מהתקלות שהיו השנה לא היו קורות – בית"ר הייתה אלופה בגאון ובסטייל גם  השנה. גם אוהדי חיפה יודו שהקבוצה של השנה היא הכי חלשה שהייתה להם, ואין פלא שהם רוצים להתחזק משמעותית לקראת ߜיגת האלופות כי הם יודעים שהם לא טובים. רק חבל שהם לוקחים מאיתנו שחקנים, אבל כנראה שאין ברירה".

המנהל המיתולוגי, אברהם לוי פוסק בסוגיה: "נכון שבית"ר יותר טובה מחיפה, אבל זה כבודדים. חיפה טובה יותר קבוצתית, וגם מבחינת המאמן יש לה יתרון על בית"ר. את זה שבבית"ר יש הכי הרבה כישרון ידענו כבר מזמן, אבל מועדון צריך הרבה יותר מזה בשביל להצליח. הגביע הזה הגיע למרות השטויות של גאידמק ורק מוכיח שהמועדון עצמו גדול מכל טרמפיסט מזדמן ושהימים הגדולים של בית"ר ימשכו לעד".

 

תגובות

d

טלספורט בפייסבוק