אף אחד לא כועס

שלושה חודשים לפני אליפות אירופה הודיע מאיר טפירו, קפטן הנבחרת כי הוא פורש. מומחי כדורסל משוכנۢים: יהיה קשה, אבל צריך להתחשב גם בו

יום שישי 29 מאי 2009
שלמה חסיד

מאיר טפירו הימם השבוע את עולם הכדורסל כשהודיע על פרישה מהנבחרת רגע לפני אליפות אירופה. טפירו נימק את המהלך בכך שהוא כבר לא ילד והגיע הזמן לפנות את הבמה לצעירים, אבל האם הנבחרת מסוגלת להסתדר בלעדיו, ואיך יראו הדברים מכאן והלאה? שאלנו מספר פיגורות בתחום הכדורסל.

מוטי דניאל, פרשן ושחקן נבחרת לשעבר, אמר: "אם טפירו היה מתייעץ איתי הייתי אומר לו לא לפרוש מהנבחרת. נכון, זו מעמסה, זה לא קל כל קיץ לעזוב את המשפחה לחודשۙים של אימונים ומשחקים, אבל זה גם תורם המון לכל שחקן. מאיר לא היה צריך לעזוב, לא עכשיו לפחות, אבל צריך לכבד את רצונו".

מה המשמעות של המהלך על הנבחרת?

"לא צריך להיות גאון בשביל להבין שזו מכה, אבל ככה זה בכדורסל. שחӧנים גדולים באים והולכים, ומאיר הוא בהחלט שחקן גדול. לדעתי היה אפשר להשתמש בו גם כשחקן משלים, כי את האיכויות שיש לו אין לאחרים".

יניב גרין, חברו הקרוב של טפירו מהנבחרת: "ברור לחלוטין שספגנו מהלומה רצינית. לאבד את טפירו רגע לפני אליפות אירופה זה משהו שקשה לעיכול. אני לא רואה מישהו בנבחרת שיכול לסתום את החור שמאיר הותיר, וזו בהחלט אבדה קשה. למרות זאת אולי בגלל העזיבה שלו אנחנו כולנו נתלכד, נשחק כקבוצה ולא נהיה תלויים בו, כי כשמאיר בסביבה סומכים עליו. באופן אישי חטפתי מכה הגוӠה. נעזוב את זה שמאיר היה תמיד השותף שלי לחדר והחבר הכי קרוב, הוא תמיד היה מפטם אותי בכדורים חכמים שמהם הייתי עושה סלים קלים. איך אני אסתדר עכשיו? אלוהים גדול".

גיא גודס, מאמן הפועל ירושלים: "האמת שחבל מאוד. מאיר הוא שחקן ענק, אין לנו עוד אחד כזה. יש לו טונות של ניסיון, הוא כבר היה בשתי אליפויות אירופה, הוא מנהיג, פנומן ביכולת ושחקן שמאוד אוהב את הנבחרת. הוא גם ידוע בתור אחד שנותן דוגמה לצעירים בגישה שלו למקצוע, באהבה שלו למדים הלאומיים ובעוד אלף ואחד דברים ככה שהכדורסל הישראלי יוצא כאן מופסד".

אתה מבין אותו?

"אפשר להבין אותו. אם הוא מרגיש שזה הזמן לפרוש צריך לכבד את זה. לדעתי ייקח זמן אבל בߡוף מישהו יכנס לנעליים שלו. חוץ מזה שהשנה טל בורשטיין חוזר, יותם צבר ניסיון, ואני סומך על צביקה שיידע איך יוצאים מזה".

יורם חרוש, עוזרו של שרף, נפרד: "במסיבת העיתונאים נצבט לי הלב. מאיר דיבר על התחנות בקריירה שלו ואני הייתי לצדו בכל התחנות החשובות שהוא הזכיר. הנבחרת איבדה כוח משמעותי, אבל אני מכיר את מאיר יותר מדי טוב בשביל לדעת שאם הוא אומר שמספיק אז מספיק. אין אחד שרוצה יותר ממאיר להיות באליפות אירופה, אבל כנראה שהגוף שלו משדר אחרת, ואחרי עונה מתישה הוא רוצה לנוח".

זו פגיעה לא פשוטה בנבחרת

"גם בלעדיו יש לנו נבחרת מעולה, מקצועית ואישית, ולמרות שהנוכחות של מאיר תחסר בחדר ההלבשה ועל הפרקט אני מאמין שנצא מכאן לדרך חדשה עם דם צעיר ותקוות גדולות לעתיד".
 
 ̦nbsp;    

תגובות

טלספורט בפייסבוק