לצערנו, אלה בעלי הקבוצות

בעלי הקבוצות בליגת העל ממשיכים להוכיח כי הם מזלזלים באוהדי הכדורגל. חלק שילמו על כך, חלק ישלמו וחלק̠ימשיכו לצפצף. ורק יעקב שחר ימשיך להצליח. דורון ברגר על סף ייאוש

יום שני 01 יוני 2009
דורון ברגר

רגע לפני שעונת הכדורגל בליגת העל הסתיימה רשמית, החליט נשיא מכבי חיפה יעקב שחר לכנס מסיבת עיתונאים. מיטב אנשי התקשורת הגיעו והאירוע החגיגי הועבר בשידור חי. שחר הוא הנשיא הראשון של הכדורגל הישראלי. כולנו רוכשים לו כבוד, אבל אולי כדאי לשחר גם להפנים כשמבקשים את האוזן של חובבי הכדורגל, אפשר גם לומר כמה דברים מעניינים. ועם כל הכבוד להודעה כי התקציב יהיה "35 מיליון ש"ח. לא אגורה יותר", חיכינו ולא שמענו תשובות בעניין שחרור שחקנים, רכש, אלון ߗרזי לאן, ועוד ועוד. אבל זה שחר. הוא ימשיך להנהיג את הכדורגל הישראלי. לרוב על פיו יישק דבר. ובצדק.

הבעיה היא שבכדורגל ישראלי אין כמעט בעלים כמו יעקב שחר. יתרה מכך, חלק מראשי הכדורגל שלנו מצליחים לגרום לנו להרים גבה, בעיקר ברמת האינטיליגנציה הבסיסיתĮ

כך למשל רונן אלעד, הבעלים של הפועל פתח תקווה, שהודיע שהוא עוזב את הקבוצה, שאני מתקשה להיזכר מתי בעצם הוא ניהל אותה. אלעד באמת ניסה בשנים האחרונות, אבל לא כל כߚ הצליח. גברי לוי אמר ש"הוא בקושי מגיע למשחקים". עם אלעד לא שם לב, אף אחד לא ממש התרגש מההודעה שלו, אפילו לא אוהדי הפועל פתח תקווה.

אלעד נמצא במהלך ימים רבים מהשנה מעבר לים. שם גם נמצא אלי טביב, שמאיים להיות הבעלים של הפועל תל אביב ובראיו۟ ל-YNET, כבר סימן את המטרה- אמיר לובין, היו"ר של הפועל תל אביב שהוא נציג הבעלים, מוני הראל שגם הוא בקושי מגיע למשחקים. טביב, כך על פי הערכות, רוצה בהפועל כמנכ"ל את גבי קצרה. אז קבל כמה פרטים טכניים, מר טביב על פועלו של קצרה בכפר סבא. הפועל כפר סבא היא אחת משלוש הקבוצות היחידות בכדורגל הישראלי ששיחקו בעשור האחרון יותר מעונה אחת בליגת העל ולא העפילו מעולם לאף מפעל אירופאי. השתיים האחרות הן מכבי הרצליה והכח עמידר רמת גן (הרצליה הייתה על סף זכייה בגביע אך הפסידה בפנדלים בגמר). מחלקת הנߕער של כפר סבא לא ייצרה אף שחקן משמעותי בליגת העל, למעט אוהד לויטה.  להפועל כפר סבא אין כמעט אוהדים במשחקים, לא כשהיא שיחקה בליגת העל, בטח לא בליגה הלאומית. טביב אומר שהפועל תל אביב גדולה על לובין, מה בדיוק עשה קצרה שהיא תתאים למידותיו?

אלכס ש۠יידר צפה העונה רק במשחק ליגה אחד של קבוצתו בה הושקעו מיליונים.  ג'קי בן זקן כלל לא רשום באופן רשמי במ.ס אשדוד ועל יואב כץ, שהעפיל אל ליגת העל באמת חבל שלהרחיב את הכתיבה. ומעל כולם יש את ארקדי גאידמק שמצא פירוש מצוין ל"מסורת היהודית" ועבר לגӕלה, כיאה ליהודי ציוני, אמיתי החשוד בעבירות פליליות.

עכשיו יש מישהו חדש שטוען כי הוא עשוי לרכוש את בית"ר ירושלים. את שמו לא אזכיר כאן, כדי שלא יקבל פרסום חינם. למתווך דני נוימן כדאי לדעת שספונסר שיביא  750 אלף דולר, יכול כל סוכן מתחיל להשיג בחמש דקות לקבוצה כמו בית"ר ירושלים (עודד זרגרי השיג ספונסר בסך 1.1 מיליון דולר לעונה). אותו איש עסקים עם כיפה לראשו, טוען שהוא שוקל לרכוש את הקבוצה. זה הספיק לו לקבל כרטיס ליציע הכבוד באצטדיון רמת גן בשווי של מאות, אולי אלפי שקלים במקביל למנת הפרסום שאנשי עסקים אחרים, שתרמו פי כמה וכמה ממנו, לא יקבלו מעולם.

יסלח לי איזי שרצקי, אבל הוא קיבל את עונשו. מי שזלזל במאמני הכדורגל ובחובבי הכדורגל כשהחליߘ למנות את מישל דיין (שנכשל בכל הקבוצות בהן אימן) לקבוצה שמשחקת בגביע אופ"א, היה חייב לשלם מחיר. מי שמענק הזדמנות, שוב, לאלי כהן, באמצע העונה, היה חייב לרדת ליגה. כהן הוא מאמן מעולה כשהוא פותח עונה, לא כשהוא מגיע באמצע שלה. איזי שרצקי, אדם נחמד במיוחדĬ התנהג ביהירות, ושילם את המחיר.

תגובות

טלספורט בפייסבוק