פת עלולה לרדת ליגה

הפועל פ"ת לא תוכל כנראה להציב תקציב מינימום של 10.7 מיליון ש"ח לעונה הבאה. האפשרות שהפועל קרית שמונה תישאר או הכח עמידר יישארו היא ריאלית. איזי שירצקי שەחח בנושא עם בכירים בהתאחדות

יום רביעי 03 יוני 2009
אשר גולדברג

הפועל פ"ת, שבעליה רונן אלעד, הודיע אתמול על הפסקת התמיכה הכספית והניהולית, היא המועמדת הבכירה והמובילה לרדת בתוך מספר שבועות לליגה הלאומית.

מי שאמורה להנות מפרשת ההתפרקות של הפועל פ"ת עקב המשבר הכספי, היא הכח עמידר רמת גן, אם תפסיד בצמד המשחקים מול מכבי אחי נצרת, או הפועל קרית שמונה, שסיימה במקום האחרון בליגת העל וירדה ליגה.

הפועל פ"ת, שתנוהל כבר מסוף השבוע ע"י העמותה, לא תוכל לגייס את סכום המינימום של 1Ȱ.7 מיליון שקלים שקובע התקנון.

יו"ר הרשות לבקרה התקציבית, יאיר רבינוביץ אמר: "בתוך שבועיים נוכל לדעת איך הקבוצות נערכות למצב. צריך לשמוע את  נציגי הפועל פ"ת מליגת העל, אחרי המהפך עליו הודיעו. לשאר הקבוצות בליגת העל אין בעיהĠבתקציב. ברור שנפקח על ההליך, ויש להודיע למועדון, או מועדונים אחרים להתכונן לשינוי. נראה שחלק מהקבוצות שעלו מהלאומית לליגת העל, יתקשו להעמיד תקציב מינימום נדרש (הפועל עכו, הפועל רעננה והפועל ר"ג). מסתמן שיהיה לחץ על ההתאחדות לכדורגל להוריד את סכום המי۠ימום משמעותית, אם רוצים ליגה של 16 קבוצות".

אגב, קבוצות שעלו ליגה כמו הפועל עכו והפועל רעננה הם בלי מגרש ביתי ויהיו חייבים לנדוד למקומות רחוקים בלי קהל ביתי.

בהפועל פ"ת מודעים לבעיה ואכן החשש שם כבד מהפיכת מועדון פאר בעӜ 6 תארי אליפות, למועדון שידשדש בליגות הנמוכות.

חבר עמותת הפועל פ"ת, סיפר: "יש להפועל פ"ת שישה חברי עמותה. בשנים האחרונות הם כלל לא נפגשו, אין ביניהם דיאלוג ואין קשר לנעשה בקבוצה. למעט הבעלים הפורש רונן אלעד, אין שום סיכוי ߐו כוונה שאחד מחברי העמותה יתרום מכיסו או מכספו הפרטי אפילו שקל אחד בודד. מי שעמד עד עכשיו מאחורי רונן אלעד בצירוף ספונסרים וגיוס שחקנים היה מאיר שמיר. רק נס ימנע מאיתנו להפוך בהדרגה להפועל מחנה יהודה, מכבי יפו, מכבי שעריים או הפועל ירושלים, שהיו בעבדה בליےה הבכירה".

כאמור, במידה שפתח תקווה תרד הנהנית אמורה להיות היורדת הטובה ביותר וזו הכח עמידר רמת גן אם זו תפסיד במבחנים למכבי אחי נצרת. עם זאת, עמۙדר עשויה להישאר בליגה אם תנצח את מכבי אחי נצרת בסוף השבוע בהפרש של יותר משער אחד או שתנצח 0:1 ואז הנהנית מירידה של פתח תקווה תהיה הפועל קרית שמונה.

איזי שירצקי, הבעלים של הפועל ק"ש אמר שבינתיים לא היתה לקבוצה שום פניה מהרשות הבקרה התקציבߙת. שירצקי הוסיף כי ברור לו שחלק מהעולות לליגת העל הן בלי יכולת להציב תקציב מינימום. שירצקי כבר שוחח בעניין עם בכירים בהתאחדות לכדורגל.

תגובות

טלספורט בפייסבוק