רוצה לנצח דרבי להפועל

דבר אחד מבטיחים במכבי פ"ת לאנשי הפועל פ"ת: איסמעיל עמאר ימשיך להגיע ראשון לאימונים, הוא לא יסתבך בבעיות משמעת. המגן הימני שיכל להיות חלוץ זוכה למבחר מחמאות ולא רק בגלל הבעיטת החזקות

יום שלישי 16 יוני 2009
אשר גולדברג
  הרבה מאוד העברות היו בבכדורגל הישראלי בשנים האחרונות, ובכל זאת, העברתו של איסמעיל עמאר ממכבי פתח תקווה להפועל פתח תקווה עוררה לא מעט תהיות.

עמאר, הוא אחד השחקנים הבודדים בליגת העל שעברו את גיל ה-30 ושיחקו כל הקריירה באותה קבוצה. הוא כבר הפך לחלק בלתי נפרד ממכבי פתח תקווה ועזיבתו, גם אם הייתה צפויה, הפתיעה רבים בכיוון שלה.

איסמעיל עמאר, מגנה הימני של מכבי פ"ת, חגג את יום הולדתו ה-32 רק לפני מספר חודשים.
עמאר ,שהגיע למחלקת הנוער של הלוזונים כילד מכפר –קאסם, הצליח לתקוע יתד בעמדת המגן הימני במקומו של שרון צופין שעבר לעמדת הבלם.

במכבי פ"ת אהבו את עאמר מאז ומתמיד. מספרים שהוא תמיד מגיע ראשון לאימונים והולך אחרי כולם. לעולם שמו אינו נקשר לרכילות או לחשיפה תקשורתית זולה ולא עניינית. מנהל הקבוצה איציק לוזון,שגידל את עמאר במחלקת הנוער,טוען שבמהלך הקריירה של עמאר, נעשה לבחור עӕול מקצועי, לאחר שאף אחד ממאמני הנבחרת הלאומית לא חשב לתת לו את הבמה בעמדת המגן הימני של הנבחרת הייצוגית.

"תכונות של חלוץ"

עמאר, זוכה לפרגון גדול. החלוץ עומר גולן מספר:"אין ספק שלאיסמעיל עמאר יש את אחת הבעיטוߪ החזקות והמדויקות ביותר בליגת העל. הוא משחק כמגן ימני אבל כששיחקתי איתו, הרביתי לראות אותו קרוב אלי בהתקפה. מהלכים רבים שאותם התחיל יצרו שערים רבים".

מאמן מכבי פ"ת, יוסי מזרחי, בעבר, מוסיף:". אפשר להגיד שיש לו תכונות משחק ߩל חלוץ, הוא חושב על מהלכים קדימה, עוד לפני שהכדור אצלו. עמאר הוא שחקן של מאמן, כזה שלא צריך לדרבן, כי כולם בטוחים שהבחור ייתן האת כל באימון ובטח שעל כר הדשא".

קרוב ל-400  משחקים בליגת העל רשומים לזכותו של עמאר.  הבעיטות החופשיות של ߢמאר הם סימלו המסחרי, השחקן יודע לשגר כדורים מדויקים שבדרך כלל מוצאים את הרשת.

לפני שלוש שנים, חתם עמאר על חוזה חדש ל-3 שנים אצל עמוס לוזון - מהלך שהראה כמה אמון והכרה נותנים לכדורגלן בפ"ת. לא מזמן אמר: "מעולם לא חשבתי לשחק במועדון אۗר, ידעתי שאת הקריירה שלי אתחיל ואסיים במכבי פ"ת. אין ספק שיש לי  והיו לי שאיפות לשחק בנבחרת ישראל, אבל זה לא יצא".

עמאר אמר אתמול כי: "רציתי לסיים את הקריירה במכבי פתח תקווה, אבל לא הסתדרנו. עכשיו אני בהפועל ואני ארצה לנצח̠עבור הפועל בדרבי. אני בטוח שאוהדי שתי הקבוצות יקבלו זאת בהבנה".


 צילומים: בית"ר.נט

תגובות

6

טלספורט בפייסבוק