סיינה אלופה, בארסה כמעט

סיינה סיימה עונה מופלאה עם אליפות שלישית ברציפות, אחרי נצחון קליל 47:82 במילאנו ו-0:4 בסדרה. ברצלונה השיגה נצחון 67:85 מול טאו, עלתה ליתרון 1:2 בסדרה ורחוקה מרחק נצחון אוד מהאליפות

יום רביעי 17 יוני 2009
מערכת TELESPORT
 מונטפאסקי סיינה זכו הלילה באליפות איטליה בפעם השלישית ברציפות ורביעית בסה"כ. בכך, השלימו הירוקים, עונה חלומית עם זכיה בסקודטו, גביע המדינה והסופר קאפ. כל זאת רק עם הפסד אחד העונה.

חניכיו של סימונה פיאנג'יאני השיגו הערב (ג'), נצחון חוץ קליל ב"פורום" של ארמאני מילאנו ובכך השלימו "סוויפ" חלק בסדרת גמר הפלייאוף, ובכך הוכיחו שוב, מדוע הם האלופים ומדוע הם הקבוצה הטובה ביותר באיטליה, מאז מילאנו בשנות ה-80, וירטוס בולוניה בשנות ה-90 ובנטון טרוויזו בתחילת שנות ה-2000.

הטוסקנים סיימו את העונה הסדירה עם 29 נצחונות מ-30 משחקים והשיגו מאזן נקי מהפסדים בפלייאוף, עם 10 נצחונות ב-10 משחקים. 

הרבע הראשון של המשחק היה מדהים עߑור סיינה, כאשר הם מחצו את מילאנו וסיימו עם יתרון 32:9. האורחים לא הרשו לעצמם לנוח על זרי הדפנה וסיימו את המחצית ביתרון 50:20, שסימן את תחילתו של הגארבג' טיים הארוך, את השפלתה של מילאנו ואת תחילות החגיגות של סיינה.

ארבעה שחקנים סיימו עם מאזן דӕ ספרתי בשורות סיינה, כשבראשם עומד קשישטוף לברינוביץ', עם 15 נקודות. רומיין סאטו (שככל הנראה עובר לברצלונה) סיים עם 14 נקודות, רימאס קאוקינס עם 12 נק' וטרל מקנטייר עם 11 נקודות. דיߕויד הוקינס היה היחיד שבלט בשורות מילאנו, עם 13 נקודות לפרוטוקול בלבד.

בארסה בדרך לאליפות

משחק הגנתי מצוין של ברצלונה, העניק להם את הניצחון ואת היתרון בסדרת גמר הפלייאוף מול טאו ויטוריה, כשהם רחוקים רק 40 דקות מזכייה בתואר האליפות הנכסף.

הבאסקים, שזכו באליפות בשנה שעברה מול אותה ברצלונה, לא היו במשחק לכל אורכו והובלו על ידי הקטאלונים, ששיחקו היטב מול אולם "פלאובלאוגראנה" מלא ורועש. 

חניכיו של ӗאבי פאסקוול דווקא ירדו בפיגור בסוף הרבע הראשון-18:17, אך ידעו לשוב למשחק ולשמור על יתרונם, כשירדו למחצית ביתרון 33:40. שחקני טאו ניסו לשוב למשחק, אך הגנת ברזל ומשחק התקפי משובח של ג'יאנלוקה באזילה, מנעו מהם לעשות כן.

̊באזילה הוביל את קלעי בארסה, בצוותא עם ארסן איליאסובה (9 ריב'), כשקלע 19 נקודות (5 שלשות מ-7 נסיונות). חואן קרלוס נבארו (5 אס') ודיוויד אנדרסון סיימו עם 10 נקודות כ"א. פאבלו פרג'יוני ۔וביל את קלעי טאו עם 12 נקודות. סרחי וידאל (11 נק') ואיגור רקוצ'ביץ' (10 נק') בלטו גם כן.

תגובות

e

טלספורט בפייסבוק