חולון? חיפה? ממש לא

כשאליצור מכבי נתניה העפילה לליגת העל בכדורסל רבים קיוו שצומחת כאן עוד קבוצה שתקרא תיגר על האליפەת. חודש אחרי מתברר: אין כמעט כסף לרכש, אין אולם גדול ויש הרבה תקוות, אבל רק להישאר בליגה

שבת 20 יוני 2009
שלמה חסיד

"זה חלום של ליגת ווינר לקבל אצלנו לליגה את נתניה, כי היא יכולה להיות ההמשך הטבעי של מכבי חיפה והפועל חולון שעלו ליגה ועשו פלאים. יש לנתניה מסורת בכדורסל שלנו, ויש להם קהל מקומי מדהים שרץ אחרי קבוצת הכדורגל ואוהב את הכדורסל. יש שם משקיעים וראש עיר שמודעת לספורט. גם אם בשנה הראשונה זו תהיה שנת לימוד, יש להם מועדון מצוין".

הדובר הוא אבנר קופל, יו"ר מנהלת ליגת הכדורסל שמיד תבינו שהוא כנראה אופטימי מידי.. 

אליצור מכבי נתניה העפילה העונה לליגת העל בכדורסל, והיא כבר מציתה את הדמיון של קברניטי הענף. אחרי ההצלחה המסחררת של העולות הפועל חולון ומכבי חיפה שהתברגו בשפיץ של הכדורסל המקומי מצפים מנתניה, לה יש קהל מדהים, לגדולות.

אלא שנראה ӛי בנתניה לא מתכוונים לענות לציפיות. מתברר שהדברים העיר היהלומים לא כל כך פשוטים.

אריק אלפסי, מאמן הקבוצה, מרגיע את ההתלהבות: "המטרה שלנו היא להישאר בליגה.  אנחנו לא נהיה חיפה וחולון שעלו והפכו לשלאגר. זאת לא המטרה של הבۢלים שלנו. המטרה היא להתבסס על שלד מקומי שייחד אותנו מקבוצות אחרות. נשאיר את הבסיס המרכזי של הישראלים שהעלו אותנו ליגה בשנה שעברה. אליהם נוסיף עוד שניים שלושה ישראלים".

ומה עם זרים?

 "אנחנו נתחזק בזרים בתפקידߙ הגארדים. השנה הוכיחו חולון, חיפה ומכבי שעם גארדים טובים ניתן להגיע רחוק. אני אישית מאמין בגארדים, ולכן נשים על זה תשומת לב וכסף. עדיין אין לנו שמות ספציפיים לחיזוק, כי השוק מת לגמרי. אנשים מפציצים סכומים ועדיין לא הבינו את המצב הכלכלי במדינה ובכלל בעולם&ɱuot;.

אז תעמדו במשימה שלכם?

ת: "אני מאמין שנישאר בליגה, כי יש לנו אולם בייתי וקטן שנתאים אותו לצרכי ליגת העל. עם קבוצה לוחמנית אני מאמין שנעשה עונה טובה ואולי גם נגיע לפלייאוף העליון. עם זאת, אני עדיין לא יודע מה יהיה̠הסגל. אף אחד עוד לא סגור".

אליצור נתניה עלתה לליגה הראשונה באמצע שנות השמונים והלהיבה את הכדורסל הישראלי עם חמישייה שכללה שני זרים ושני מתאזרחים, כולם שחורים שהגיעו עד לגמר הפלייאוף. ניהול מוזר גרם לקבוצה לרדת לליגות הנמוכות. לפני שלוש שנים נӕצר איחוד עם מכבי נתניה, עוד קבוצה שפעם הייתה בצמרת הכדורסל הישראלי וגססה עד לאיחוד.

צביקה בלנקיטני, הבעלים, מסכים עם המאמן שלו. בלנקיטני: "המטרה שלנו היא לתקוע יתד בליגה לשנים ארוכות, למרות שבמדינה הזאת אי אפשר לדעת מה יהיה מߗר. התקציב עוד לא סגור לגמרי, ואני לא אוהב לדבר על מחירון של קבוצה, אז אני לא מת לספק פרטים. לגבי ספונסרים  - עוד לא התחלנו לעבוד על זה,  אבל אני מאמין שיהיה לנו. בשנה שעברה לא היה לנו ספונסר כי לא היו שידורים בטלוויזיה. אבל בשנה הבאה זה יהיה משהߕ אחר".

אז עוד לא התחלתם לעבוד?

"בינתיים חוץ ממאמן אין לנו כלום, הכול בשלבי הכנה. קיים צפי שנמכור את כל המנויים מראש, כי יש לנו בסך הכול 800 מקומות באולם. ראש העיר מרים פיירברג הבטיחה לעזור. אנחנו יושבים איתה ונדע̠בהקדם האפשרי מה תהיה ההקצבה שלה. אנחנו מרגישים בעיר היענות גדולה ויש התרגשות מהעלייה שלנו. במחלקת הנוער שלנו תמיד היו ויהיו כישרונות שנקפיץ לבוגרים וזאת תהיה המשענת שלנו. אני כבר שבע שנים בקבוצה וזה הבייבי שלי. זה פרויקט של כל העיר. אני מאמין שנכבד את העיר הזאת בהופעה יפה".

אלירן גואטה הקפטן מסכם: "כרגע אי אפשר להיות גרידי ולחשוב על מטרה שהיא מעבר להישארות בליגה. לא נכריז סתם דברים ונצא טיפשים. אני מקווה ומאמין שנישאר בליגה. אני חושב שנמלא את האולם שלנו באלף איש כל משחק וߙהיה קשה לשחק נגדנו באולם הזה שהוא מאוד בייתי. יש לנו עתודה של קהל ולא נהיה בשר תותחים. מגיע לעיר נתניה קבוצה טובה בליגת העל".

לפני 11 שנה אליצור נתניה הייתה בליגת העל ובסוף ירדתם.

"כן הזיכרונות לא כל כך נעימים מאۖ. אני הייתי שחקן בקבוצה הזאת, ועכשיו אני כבר בן 34. אבל כעת יש לנו צוות של הנהלה ומאמנים שמגיע להם להיות בליגת העל".

תגובות

e

טלספורט בפייסבוק