מי את גלנטורן?

יריבתה של מכבי חיפה במוקדמות ליגת האלופות, זכתה לפני כמעט 100 שנה בגביע וינה, אחד המפעלים האירופאיים הראשונים שנוסדו. חרזי וקינן צריכים להשגיח על גארי המילטון, המפציץ של האירים

יום שני 22 יוני 2009
מערכת TELESPORT
 מכבי חיפה תשחק מול גלנטורן האירית, בסיבוב המוקדמות השני של ליגת האלופות. כדי להעפיל, חיפה תצטרך לעשות מה שעשה כבר בעבר, וזה להדיח את אלופת צפון אירלנד.

גלנטורן זכתה לפני כמעט 100 שנה בגביע וינה, אחד מהמפעלים האירופאיים הראשונים שנוסדו בתולדות הכדורגל. היא זכתה בעונה האחרונה באליפות צפון אירלנד, לאחר שמנעה מוינפילד להשיג אליפות חמישית ברציפות.

הליגה בצפון אירלנד, נחשבת לאחת הליגות הפחות איכותיות באירופה ולא זכורה הצלחה כۜשהיא של אחת מהקבוצות בצפון אירלנד בשנים האחרונות. 

גלנטורן כנראה ולא לוקחת ברצינות יתרה את המשחקים מול חיפה, אחרת קצת קשה להבין איך הקבוצה קבעה משחק אימון מול לידס יונייטד בשבוע שבין שני המשחקים מול חיפה, שייערך במסגרת טורניר גביע גәבסון. גם ב-25 ליולי כבר קבעה הקבוצה משחק אימון מול היברניאן.

אגב, הליגה בצפון אירלנד תיפתח ב-8 לאוגוסט. הכוכב הגדול של גלנטורן, הוא גארי המילטון, שהבקיע בעונה שעברה 17 שערים. חיפה גם תצטרך להיזהר ממייקל הלידיי, שהבקיע 12 שערים בעונה שעברה.
את הקבוצה מאמן אלן מקדונלד, בן 46. בעבר מגן בקווינס פארק ריינג'רס. מקדונלד מאמן את גלנטורן בשנה האחרונה, אחרי שהיה עוזרו של פול מילר. גלנטורן משחקת בחולצות לבנות או ירוקות.

גלנטורן סיימה את העונה שעברה עם 81 נקודות, נקודה אחת יותר מۜינפילד, סגניתה.

צילום: האתר הרשמי של גלנטורן

תגובות

6

טלספורט בפייסבוק