6

אירופה ממתינה לברוכיאן ויצחקי

שחקני בית"ר ירושלים נהרו היום (ראשון) אל משרדי המועדון בכדי לדון עם קורנפיין על גובה הקיצוץ אותו הם יצטרכו לספוג. קצב: "סיכוי נמוך שיצחקי וברוכאין ימשיכו בבית"ר, ננסה להגשים את חלומם םשחק באירופה"

יום ראשון 28 יוני 2009
אשר גולדברג
שחקני בית"ר ירושלים, הגיעו היום (ראשון) למשרדי בית"ר ירושלים בכדי לדון עם היו"ר, איציק קורנפיין לגבי גובה הקיצוץ אותו הם מוכנים לשאת על עצמם.

בד בבד, הגיעו למשרדי מחזיקת הגביע אריק בנאדו, עידן טל, סבי גרשון, סוכנו של שמעון גרשון עמית בן שושן וברק יצחקי, בכדי לדון עם קורנפיין על המשך ההתקשרות בבית"ר.

לאחר סיום הפגישות הראשוניות בין קורנפיין לשחקנים לא ניכרת אופטימיות רבה בקרב השחקנים והמועדון. השחקן היחәד שיצא מעט מעודד מהשיחה היה עידן טל,  אך יתר החברים של 
הקשר לא יצאו מעודדים מהשיחות.

מי שלא ימשיכו ככל הנראה בבית"ר יהיו צמד השחקנים המוכשרים, ברק יצחקי ואבירם ברוכאין שינסו למצות את אופציית אירופה.

۔סוכן רונן קצב סיכם: "ברק ואבירם מוכנים לרדת בכל סכום שיבקשו אבל בתנאי שיהיו בבית"ר י-ם. בימים הקרובים נדע האם הם יעברו לאירופה. לא מעוניינים לשמוע על חלופות אחרות בארץ. 

הסיכוי שיהיו בבית"ר מߐוד נמוך, ננסה לעשות שני דברים גדולים: להגשים את חלומם ולשחק באירופה וגם לסייע לבית"ר שתקבל הרבה כסף מהקבוצות האירופיות".קיצוצים בבית"ר? תלוי בגאידמק

בסוߣ השבוע נראה היה שארקדי גאידמק ישוב וישקיע בבית"ר ירושלים, אולם ספק גדול אם כך יקרה.

ארקדי גאידמק לא עושה שום צעד, ואינו מתכוון בינתיים להעביר כספים לבית"ר ירושלים. ההכרזה של גאידמק, על כך שהוא חוזר להשקיע בבית"ר, Ħnbsp;לא נאמרה בקולו לשום גורם בהתאחדות לכדורגל או ברשות לבקרה התקציבית ואין אחריה כלום. גאידמק לא שוחח עם המשקיע החדש גומה אגייר, ואפילו לא בירר ברצינות אם היהודי-אמריקאי מתכוון להעביר מיליוני שקלים, ובאיזו תמורה לכך.


ארקדי. בימים טובים יותר

שחקני בית"ר ירושלים התייעצו עם פרקליטיהם לקראת הפגישה, המתוכננת היום עם היו'ר איציק קורנפיין שגם לו אין שום מידע בדוק בנוߩא גאידמק מעבר לשיחת סוף השבוע. אחד השחקנים שאל אתמול בשיחה עם חבריו, "מדוע גאידמק כבר 7 חודשים במוסקבה ואינו חוזר לישראל. הסיפור מוזר ונראה כמו ספין. יש לו המון הסתייגויות ונראה שמי שיחתום על מסמך קיצוץ מבלי לבדוק וימהר, יצטער על כך". 
̍
כפי  שפורסם בטלספורט בסוף השבוע, הדרישה של קורנפיין היא לקצץ לפחות 50% משכר השחקנים, וזה לא פשוט.

שניים מהבכירים, עידן טל ושמעון גרשון ברור שבשום קבוצה בארץ לא מצפה להם חוזה דומה וגם לא מחציתו. השניים יקזזו את הסכום הנדרש מחוזה הߞיליונים שלהם. לגרשון חוזה לעונה אחת נוספת בסכום של 420 אלף דולר נטו. לעידן טל חוזה לשתי עונות נוספות בחוזה שיא של 550 אלף דולר נטו לעונה. 

עמית בן שושן אמור להסכים לקיצוץ משכרו בן 300 אלף הדולרים. אבירם ברוכיאן הודיע כי יסכים לקצץ בשכרו ۔עומד על 350 אלף דןלר נטו לעונה, מה שמראה כי בכוונתו לצאת עוד הקיץ לספרד. אלירן דנין יקצץ חלק משכרו בן 150 אלף הדולרים.

המוקשים שבדרך הם, תחילה המאמן המפוטר יצחק שום שעדיין פגוע מדרך פיטוריו המשפילים. חוזהו של שום כ-4 מיליון שקלים לעונה הבאה, ߕאת המו"מ ינהל בשמו עו"ד ארצי בן יעקב.

ברק יצחקי ששב מבלגיה, לא יסכים לקצץ מחצית משכרו העומד על 440 אלף דולר נטו. לא ברור גם איך יגיב תומר בן יוסף (250 אלף דולר) וטוטו תמוז (280 אלף דולר) על הדרישה לקצץ בחצי משכרם. כריסטיאן אלברߖ עם חוזה של 450 אלף דולר עדיין בחופשת מולדת וספק אם יסכים לקיצוץ החד.

בכל מקרה, כל מי שיסכים להורדה יעשה זאת על תנאי, וכפוף להישארות בית"ר ירושלים בבעלות ארקדי גאידמק. במידה והקבוצה תלך לפירוק, ההסכמים יהיו מבוטלים. 

חשוב לציין, שגם קולו של גומה אגייר, לא נשמע מאז אמירתו של גאידמק בנושא תרומתו.

תגובות

טלספורט בפייסבוק