ליגת האלופות בסכנה?

פלורנטינו פרז, נשיאה של ריאל מדריד מתכנן הקמת ליגה אירזפאית, שתחליף את ליגת האלופות במתכונתה הנוכחית. פרז: "ליגה אירופאית, תבטיח מפגשים תכופים בין מועדוני העילית"

יום ראשון 05 יולי 2009
מערכת TELESPORT

נשיאה של ריאל מדריד, פלורנטינו פרז מנסה ליזום הקמת ליגה איۨופית מיוחדת, שתיקרא "הסופר ליגה האירופית", ליגה שתבטיח שהמועדונים הגדולים ביבשת, ייפגשו על בסיס שבועי.

פרז, שעובד במרץ בריאל מדריד, וכבר רכש שחקני על כמו קאקה, כריסטיאנו רונאלדו וקרים בנזמה, לא מסתפק בזירה המקומית ומנסה ליזום הקמת לۙגה חדשה, שעל פי החזון שלו, תחליף את ליגת האלופות של אופ"א.

נשיאה של ריאל מדריד, מתעקש שהקמת ליגת עילית כזו, תגרום לכך שהקבוצות הבכירות ביבשת תיפגשנה על בסיס שבועי, ותייצר הכנסות גדולות יותר מליגת האלופות, שבה משחקות גם קבוצות מהדרג השני ߕהשלישי.

פרז הסביר את תוכניתו כשאמר: "אנחנו חייבים לעבוד עם אופ"א ולייסד ליגה אירופאית, בהשתתפותן של מועדוני העילית של אירופה, דבר שיבטיח שהקבוצות הגדולות יפגשו אחת את השניה כל שבוע, מה שלא קורה בליגת האלופות".

באנגӜיה חוששים מאוד מהיוזמה של פרז. ליגה אירופאית, אם וכאשר תוקם, תחליש מאוד את הפרמייר-ליג, מאחר ומנצ'סטר יונייטד, צ'לסי, ליברפול וארסנל צפויות לנטוש את הפרמייר-ליג לטובת הליגה האירופית החדשה.

תמונה: גטי אימג'

תגובות

6

טלספורט בפייסבוק