גליל תמתין. ירושלים מול רואן

גלבוע\גליל לא השתתפה היום בהגרלת היורוקאפ, אבל Ӣדיין נותר סיכוי סביר שהקבוצה תוכל להשתתף במפעל עוד העונה במקרה של פרישה של אחת או יותר מהקבוצות . ירושלים במוקדמות מול רואן מצרפת

יום רביעי 08 יולי 2009
מערכת TELESPORT

 גלבוע\גליל לא השתתפה היום בהגרלת היורוקאפ, אבל עדיין נותר סיכוי סביר שהקבוצה תӕכל להשתתף במפעל עוד העונה. פגישה בנושא בין מזכ"ל היורוליג ג'ורדי ברטומאו לראשי פיב"א התקיימה אמש ובה הוחלט, שמכיוון שמולאה מכסת הקבוצות לשלב הבתים ושלב המוקדמות, גלבוע\גליל לא תשתתף בהגרלה, אבל היא המועמדת הראשונה להיכנס למפעל במקרה של פרישה של ېחת או יותר מהקבוצות. 

הערכה היא שלפחות קבוצה אחת, שאמורה להשתתף בשלב הבתים תתקשה לעמוד בתנאי המפעל ובין 2 ל-3 קבוצות, עשויות לפרוש משלב המוקדמות ולכן הערכה היא שהסיכוי שגלבוע\גליל תשחק במפעל עוד העונה סבירים בהחלט.

בכל מקרה גלבוע͜גליל צריכה להיערך כאילו היא משתתפת במפעל, לפחות עד אמצע אוגוסט, אז תתקבל החלטה סופית בנושא ואם תשחק בשלב הבתים, היא תאלץ לעשות זאת באולם רוממה בחיפה.

אבנר קופל יו"ר המנהלת אמר מברצלונה: "למרות אי הנוחות שנגרמה לנו עד כה, הרי שצריך להעריךĠאת המאמצים האין סופיים שנעשים כאן כדי לשלב את גליל, גם ע"י מזכ"ל היורוליג ג'ורדי ברטומאו, שמוכיח שיש רצון אמיתי לעזור ולפתור את הבעיה שנוצרה ואנחנו סומכים עליו ומאמינים שבסופו של דבר הבעיה תיפתר. אין ספק שהמנהלת תצטרך לדון בנושא השתתפות הקבוצות ӑמפעלים האירופיים בשנים הבאות כדי לא להגיע למצב דומה ולשמר את המקומות המגיעים לנו ולמנוע פרישת קבוצות. צריך שקבוצות שירצו להשתתף במפעלים האירופים השונים, ידאגו להיערך להשתתפות בזמן ולהכין את עצמן מבחינת התנאים הבסיסיים במועד".

קופל עדכן מברצלונה את חיים אוחיון יו"ר גלבוע\גליל בהתפתחויות.

הפועל ירושלים תשחק מול רואן במוקדמות היורוקאפ. ירושלים תשחק ב-20 באוקטובר בצרפת ושבוע לאחӨ מכן תארח את רואן  במלחה. המנצחת בסיכום שני המפגשים תעפיל לשלב הבתים ביורוקאפ. המפסידה תשחק בגביע האתגר.

רואן שיחקה לפני שנתיים ביורוליג, אולם נחלשה מאוד לפני כשנה וסיימה את שלב הבתים ביורוקאפ במאזן 5:1. בעונה שעברה היא הודחה ברבע גמר הפלייאוף הצרפתי על ידי נאנסי.

 

 

תגובות

6

טלספורט בפייסבוק