זה עדיין לא גמור

דודי סלע יודע שאסור לישראל לנוח על זרי הדפנה: "משחק הۖוגות הוא החשוב בתולדות הטניס בישראל". על הקהל: "יש לנו את הקהל הכי טוב בעולם". יוז'ני: "לא הצלחתי להיות מרוכז"

יום שישי 10 יולי 2009
מערכת TELESPORT

 דודי סלע סיפק לנו עוד אחת מתצוגות הטניס הגדולות שלӕ בגביע דיוויס, רק שהפעם זה היה לעיניי 10,000 צופים נלהבים בהיכל נוקיה, מול מיכאל יוז'ני הרוסי.

הכוכב הגדול של הטניס שלנו, נותן המון קרדיט לקהל שדחף אותו לאורך כל המשחק: "הקהל הזה הוא מספר אחת בעולם. הוא נתן לי המון אנרגיות, זה היה פשוט מדהים".

סלע ראה מהצד את הראל לוי מנצח, והרגיש את הלחץ עובר אליו. "אחרי שהראל ניצח הייתי לחוץ, אני שמח שאנחנו מובילים 0:2 אבל זה עדיין לא גמור" אמר סלע בניסיון להשאיר את אנדי רם ויוני ארליך עם רגליים על הקרקע, לפני המשחק החשוב שלהߝ מחר.

"המשחק בשבת הוא המשחק הכי חשוב בתולדות הטניס הישראלי, אני בטוח שבעזרת הקהל אנדי ויוני ינצחו מחר", סיכם סלע.

מיכאיל יוז'ני סיכם באכזבה: "ניסיתי להיות יותר מרוכז במשחק. שיחקתי חלק מהמשחקונים טוב, אבל בחלק שיחקתۙ ממש לא טוב. היו לי יותר מדי עליות וירידות במשחק. סלע שיחק מצוין במערכה השנייה והשלישית ואני איבדתי את המשחק".

הראל לוי חגג במשך מספר דקות את ניצחונו במשחק הראשון ברבע גמר גביע דייוויס, אולם חיש מהר נרגע והבין כי המשימה לא הושלמה.
כאמור,  בניגוד לכל התחזיות המוקדמות, הראל לוי הצליח לחולל הפתעה , ולנצח את איגור אנדרייב (24 בעולם), כבר במשחק הראשון. 

לוי אמר בסיום: "זה ללא ספק אחד הניצחונות הכי גדולים בקריירה שלי. צריך להבין שלא מדובר בסתם ߞשחק, בסתם מעמד. מדובר ברבע גמר גביע דייוויס מול נבחרת רוסיה שזכתה בגביע פעמיים בעשור האחרון. מה שקרה הוא שאנדרייב הגיע, לדעתי,  לא כל כך מרוכז. אני הייתי מרוכז לחלוטין ושיבשתי לו את כל התוכניות".

לוי הוסיף: "עכשיו צריך להישאר עם רגליים על הקרקע. צריך להבין שזה רק ניצחון אחד מתוך חמישה משחקים. יש לנו עוד משחקים שצריך לנצח ואם נפסיד את ההתמודדות, אז הניצחון הזה לא שווה כלום".

 אנדרייב היה כמובן מאוכזב: "לוי  שיחק טוב והפך את המשחק לקשה בשבילי. לא זלזלתי בו, אבל כמה כדורים שיכולים לשנות מומנטום עבדו בשבילו טוב. אנסה לשחק טוב יותר במשחק הבא".תגובות

e

טלספורט בפייסבוק