נראה לעולם שטרור לא ינצח

הוועד האולימפי בישראל, קיים היום טקס לקיבוע הלפיד ממינכן 1972, לזיכרם של חללי הېסון באולימפיאדה. אפרים זינגר: "הוועד האולימפי מחוייב להמשיך ולקיים את צוואתם ומורשתם של החללים"

יום שני 13 יולי 2009
מערכת TELESPORT

טקס מרגש נערך היום לזיכרם של חללי אסון אולימפיאדת מינכן ב-1972, בהשתתפותם של בכירי הוועד האולימפי.

הלפיד האולימפי ממינכן , הוא תרומתו של אלכס גלעדי חבר הוועד האולימפי הבינלאומי וחבר הנהלת הוועד האולימפי בישראל שתרם אותו מהאוסף הפרטי שלו. גלעדי תרם לחוויה האולימפית̠שבעה לפידים אולימפיים נוספים: אתלנטה 1996, נגאו 1998, סידני 2000, סולט לייק סיטי 2002, אתונה 2004, טורינו 2006 ובייג'ין 2008.

אפרים זינגר  מנכ"ל  הוועד האולימפי בישראל אמר בטקס : "ב- 5 בספטמבר 1972 הוכתם הדגל האולימפי בדמם של 11 ספורטאים ומאמנים ישראלים שנרצחו בדם קר ע"י טרוריסטים ערביים.11 ספורטאים אולימפיים אשר כל פשעם היה היותם יהודים וישראלים. הספורט בישראל והוועד האולימפי כמוסד הגג שלו, מחוייבים להמשיך ולקיים את צוואתם  ולהנציח את מורשתם". 
זינגר הוסיף ואמר: "אני קורא מכאן לוועד האולימפי הבינלאומי למצוא את הדרך ההולמת לציין את זכרם של י"א חללי מינכן, אשר מעבר להיותם ישראלים, הינם בניה של התנועה האולימפית שנרצחו במהלך משחקים אולימפיים".

תומאס באך נשיא הוועד האוߜימפי הגרמני, וסגן נשיא הוועד האולימפי הבינלאומי אמר במהלך הטקס: "מעשה הטרור היכה את העולם כולו בתדהמה. אנחנו עדיין תחת השפעת ההלם והגועל של ההתקפה האכזרית הזאת, ועדיין חשים את הבושה והאימה. הכל נשמר וישמר לעולמים".

לפיד מינכן נמסר לאילנה רומנו נציגת משפחות הי"א על ידי אלכס גלעדי שתרם אותו לחוויה האולימפית.

תגובות

6

טלספורט בפייסבוק