חיפה השוותה את השיא

מכבי חיפה השוותה את השיא שקבעה מכבי תל אביב לפני שבע שנים - ניצחון בהפרש של ששה שערים. מדובר בניצחון הגבוה ביותר של קבוצה ישראלית במסגרת גביע אירופה

יום רביעי 15 יולי 2009
שלמה חסיד

הניצחון 0:6 של מכבי חיפה על גלנטורן מהווה שיוויון לשיא ישראלי של כל הקבוצות הישראליות ששיחקו עד היום בגביעי אירופה השונים. עד כה רק קבוצה ישראלית אחת הצליחה לכבוש שישייה ללא מענה.

מדובר במכבי תל אביב שבאוגוסט 2001 כבשה שיישייה לרשת זלג'ריס וילנה בסיבוב המוקדם של גביע אופ"א. שלושער של ברוך דגו (22, 45, 76), שער של דדי בן דיין (7), שער של טל בנין (51) ושער של אלי ביטון (81) העניקו למכבי תל אביב את הניצחון ניצחון המשכנע במשחק הראߩון במוקדמות גביע אופ"א

השישייה הקודמת של מכבי חיפה הייתה לרשת דידלאנג' מלוקסמבורג בניצחון 1:6 בסיבוב המוקדם של משחקי גביע המחזיקות. אז כבשו את השערים אלון מזרחי (צמד), סרגיי קנדאורוב, ראובן עטר, שי הולצמן ואלון חרזי. בדקה ה-90 לאותוĠמשחק ספגה חיפה שער מרגלי ג'רי אורהאוזן, ובכך נאלצה להמתין 16 שנה לשבירת השיא שלה להפרש במשחק.

באותה עונה הגיעה מכבי חיפה לשמינית גמר גביע המחזיקות, והפסידה לפארמה בבעיטות עונשין מ-11 מטרים. הקמפיין באותה עונה, שכלל גם ניצחון 1:3 על טורפדו מוסӧבה וכמובן ניצחון בפארמה 0:1, מוגדר עד היום כאחד מחמשת הקמפיינים הגדולים אי פעם של קבוצות הישראליות באירופה.

תגובות

6

טלספורט בפייסבוק