כבר לא רק ארגון הסעות

זה התחיל כמקום מפגש וירטואלי לאוהדים, המשיך כמרכז מידע וארגון, אבל היום כבר ניתן להודות: הפורומים של אוהۓי הקבוצות הפכו לחלק בלתי נפרד מאהדת הקהל. אפילו במשטרת ישראל יודעים את זה

יום שלישי 07 יוני 2011
שלמה חסיד
תר מאחורי שם וירטואלי. אני למשל כותב בפורום בשם שלי, ובא לאימונים ולמשחקים לאורך שנים. אם זה שם וירטואלי, אין לזה שום השפעה"

אוהדי הפועל פתח תקווה הפכו את הפורום לזירת הפגנות באתר 4EVER BLUE . באתר פורסמו מועדי הפגנות ודרכים להילחם בשנוא נפשם בעב,  מאיר שמיר. 

ויש אוהדי קבוצות שכבר הבינו שראשי קבוצתם לא בדיוק מתעניינים בפורומים. כך למשל אוהדי מכבי חיפה. למכביȠחיפה שני אתרי אוהדים בולטים - "מכבי חיפה און ליין" ו"הקופים הירוקים". ספק אם יעקב שחר גלש בהם אי פעם.

ירון טלבי, מהאוהדים השרופים של מכבי חיפה, אמר: "אצלנו הפורום של הקופים הירוקים לא משפיע. כשאיל ברקוביץ' רצה לחזור למכבי מחו"ל, האוהדים רצו אותו מאוד והציפו את הפורום בהודעות תמיכה, אבל יענקל'ה לא הסכים. לדעתי, לפורום של הפועל עכו יש יותר השפעה מהפורום שלנו. אצלנו בעיקר יש ריכוז של הכתבות שפורסמו על מכבי חיפה".

אז יעߧנל'ה לא סופר את האוהדים?

"ממש כך. בכל הקבוצות הגדולות לא מתייחסים לפורומים. בכל זאת הקהל שלנו לא מתוסכל, כי לנו יש הצלחות. נכון שהקהל שלנו תמיד רוצה לקבוע, אבל שחר תמיד עושה הפוך ממה שאנחנו רוצים".


אוהדי  בית̦quot;ר ירושלים נוהגים לגלוש בעיקר באתר "בית"ר.נט", אתר אוהדים שמלווה את הקבוצה כמעט בכל אימון, בכל משחק בארץ ובחו"ל, כולל במחנות האימונים. מנחם נידם, מנהל בית"ר ירושלים, מודה שהוא גולש לא מעט כדי לקרוא מה האוהדים חושבים: "מדי פעם אני קורא מה קורה בפורום שלנו. יש שם כאלה שמתנהגים יפה, יש כאלה שנותנים מילה טובה, ויש כאלה שמדברים פחות יפה".

תן דוגӞה.

"יש כאלה שלא מבינים את המצב הנוכחי של בית"ר, אבל אין מה  לעשות. זכותם של האוהדים להתבטא. אני לא מוצא פה דברים שליליים".

אתם קשובים לאוהדים?

"קבוצת כדורגל נולדה בשביל האוהדים, וצۨיך להיות קשוב לכל האוהדים. איציק קורנפיין מדי פעם נפגש עם האוהדים ושומע אותם. אם יש להם הצעה טובה, אנחנו מקבלים".


הפובליציסט חיים ברעם מסכם: "יש היום תופעה מסוכנת של עברייני מקלדת בגיל מאוד צעיר, שחושבים שלהיות או۔דים זה אומר להתבטא בצורה מתלהמת באינטרנט, בפורומים של הקבוצות. לצערי הרב, יש גבול דקיק מאוד בין לזה לבין אלימות בפועל".

מי האנשים האלה?

"הם באים למגרשים והתוצאה לא ממש חשובה להם, העיקר זה האולטראס. לעיתים הם שתויәם. המקור של התופעה זה בחו"ל אבל זה הגיע לארץ ולעיתים זה עובר את גבול הטעם הטוב. אני שמח שהקבוצה שאותה אני אוהד, הפועל קטמון, לא נגועה בסוג כזה של אוהדים".
 

תגובות

6

טלספורט בפייסבוק