7

הפכנו את כל העולמות

האלופה נזקקה לרב הראשי של קזחסטן כדי לשכנע את אקטובה להקדים את המשחק במוקדמות ליגת האלופות מערב תשעה באב ביממה. איתמר צ'יזיק: ברור לכל ישראלי ויהודי עד כמה הדבר הזה חשוב

יום רביעי 22 יולי 2009
אשר גולדברג

בשורה אחת טובה קיבלו מאות אלפי אוהדי מכבי חיפה ועוד מאות אלפים חובבי כדורגל שומרי מסורת, כאשר משחקה של מכߑי חיפה נגד אלופת קזחסטן הוקדם ביממה ליום שלישי ה- 22 ביולי, ובכך נמנע חילול המוני של ערב תשעה באב.

בתחילה הקזחים סירבו לבקשת ההקדמה של הירוקים, ותירצו את הסירוב בכך שהם משחקים ביום שבת וזקוקים למנוחה בין המשחקים. חיפה לא וויתרה, כאשר המנכ&quoʹ;ל איתמר צ'יזיק פעל בקדחתנות על מנת לשנות את ההחלטה. לשם כך הגיע צ'יזיק לכל גורם אפשרי, כולל בירורים אם באפשרות אופ"א לשנות את מועד המשחק ללא הסכמת היריבה. 

בסופו של דבר פנה צ'יזיק אל הרב הראשי של קזחסטן, ישעיה כהן, וליו"ר הקונےרס האירו-אסיאתי, אלכסנדר משקביץ, וביקש מהם לסייע בהקדמת המשחק. ואכן, עם התערבות השניים התקפלו הקזחים והסכימו להקדמת המשחק ביממה.

"הפכנו את כל המערכת האירגונית כדי לשנות את ההחלטה" סיפר אתמול צ'יזיק והוסיף: "ברור לי שלבד לא הייתۙ עושה זאת. אני רוצה להודות לראשי יהדות קזחסטן בראשותו של הרב כהן ולמר משקביץ, שללא עזרתם ברור לי שלא היינו מצליחים במשימה הקדושה".

צ'יזיק גם הודה לשגרירות קזחסטן בישראל ומנכ"ל ההתאחדות אורי שילה, ששיתף פעולה עם מכבי חיפה: "רק הөילוב של כל הגורמים הללו הביא להקדמת המשחק, וברור לכל ישראלי ויהודי עד כמה הדבר הזה חשוב".

תגובות

טלספורט בפייסבוק