נמשיך לקלל, אבל פחות

איציק קורנפיין הביע תקווה שאבי לוזון יוכל להגיע לטדי בלי לזכות במטר של קללות. האוהדים יודעים שישי סיכוי שיו"ר ההתאחדות ישוב למגרשם בקרוב. האם זה יעבור בשקט? הדיעות חלוקות

יום שישי 24 יולי 2009
שלמה חסיד

 
כבר כמה שנים שאוהדי בית"ר מקללים נמרצות את יושב ראש ההתאחדות לכדורגל אבי לוזון, שקרא להם "עדר של פילים" אחרי שהתפרעו בחגיגות האליפות לפני שנתיים, ואחר כך אוים נמרצות על ידם.

אלא שבשבועות האחרונים לוזון עשה מאמצים רבים בשביל שבית"ר לא תהיה בהליך של פירוק, ויו"ר הקבוצה איציק קורנפיין קרא לאוהדים להפסיק לקלל אותו. אז האם הם באמת יפסיקו? יצאנו לבדוק.

אבי אמבר, מארגון לה פמיליה של ביߪ"ר, לא מרגיע: "אנחנו לא סולחים לאבי לוזון, ונמשיך לקלל אותו. מה שהוא עשה השבוע , זו חובתו כיו"ר ההתאחדות לכדורגל. כולם יודעים שבלי בית"ר הליגה לא מעניינת, ולכן זה היה ברור שההתאחדות תעשה כל מאמץ בשביל שלא נתפרק. לוזון הרוויח ביושר את הӧללות מאיתנו, וזה ימשך".

אבל קורנפיין ביקש שתפסיקו לקלל

"זו מדינה דמוקרטית, וזכותנו כאוהדים להגיד את מה שבלב שלנו. הסכסוך עם לוזון והאחים שלו הרי התחיל עוד לפני שהוא נהיה יו"ר ההתאחדות. כמה מהמהלכים שהוא נקט ۛיו"ר ההתאחדות נועדו לפגוע בבית"ר. קיבלנו מההתאחדות רדיוסים, עונשי הפחתת נקודות והוא גם אמר שאנחנו עדר של פילים. אני לא רואה שום מקום לסלוח לו".

ניר בוקובזה, אוהד אחר של בית"ר, מנסה למתן: "ברור שהקללות כלפיȠאבי לוזון יפחתו בצורה משמעותית כתוצאה מהמהלכים שהוא עשה בשבוע האחרון. צריך להיות עיוור בשביל לא לראות שההתאחדות עשתה את הכול על מנת שבית"ר לא תיפגע, וכמו שבזמנו כעסנו עליהם בצדק, ככה גם עכשיו בצדק אפשר לפתוח דף חדש".

אנשי לה פמילәה אומרים שהם ימשיכו לקלל

"זכותו של כל אדם לבוא למגרש ולצעוק מה שעובר לו בראש. אני חושב כמו היו"ר שלנו איציק קורנפיין, שלוזון נלחם בשבילנו, ובשביל זה לא מגיע לו לחטוף קללות. סך הכול יצאנו לדרך חדשה, עם משקיע חדש ותקוות חדשות, ואפөר להשאיר מאחורה את הכעסים ולהמשיך הלאה".

לוזון התייחס ביום חמישי לתקוותו של קורנפיין ואמר כי הוא יגיע טדי "כשאני ארגיש בנוח. הרי לא צריך לקלל אףĠאחד". נומה, האוהד המיתולוגי של בית"ר, הוא המתון שבחבורה: "לוזון יודע שאוהדי בית"ר לא אוהבים אותו, ובעבר עשינו לו פדיחות גדולות כשהגיע לטדי, אבל הוא התעלה על עצמו כשעזר לנו להינצל מפירוק. אני חושב שמגיעה לו מחילה, וגם הߕא יודע שאסור היה לו להגיד שאנחנו עדר של פילים בג'ונגל".

אז סלחתם לו?

 "למה לא? צריך להשתנות בהתאם למה שקורה. את הקללות הוא קיבל עד עכשיו בצדק, ומעכשיו מגיע לו שקט. אחרי כמה שנים בתפקיד שלו הוא הבין סוף סוף שӔתפקיד שלו כיו"ר ההתאחדות זה לדאוג למועדונים שלא יקרסו, ושהכדורגל יהיה מספיק מעניין. אני חושב שהוא משתדל ומנסה שתהיה ליגה מעניינת, כשבית"ר שומרת על הכוח שלה. הוא הצליח בזה ומגיע לו כל הכבוד".   

הפרשן דני נוימӟ, שחקן העבר של בית"ר, מסכם: "הסיבה שבית"ר שרדה גם את המשבר הזה היא קהל האוהדים המדהים שלה, שבלעדיו הקבוצה לא הייתה קיימת. ההתאחדות פעלה על מנת שבית"ר תעמוד על רגליה ועכשיו האוהדים של בית"ר צריכים להתרכז בעידוד נטו של השחקߠים שלהם, על מנת שהקבוצה תגיע להישגים".

אז נראה לך שהקללות יפסקו?

"אני חושב שהכעס שלהם עבר, ובעתיד הם יגיבו לאירועים שיתרחשו מעתה והלאה".
 
     

תגובות

6

טלספורט בפייסבוק