הצעת ערוץ הספורט עדיפה

נמשך המו"מ על רכישת זכויות השידור של משחקי ליגת העל. בכיר בהתאחדות: "נראה לי שזכויות השידור של המשחק המרכזי יימכרו לערוץ הספורט, בזכות התמיכה של הכבלים והלווין". בערוץ 2 ממתינים להתפתחויות

יום ראשון 26 יולי 2009
דורון ברגר
בהתאחדות לכדורגל משוכנעים שהשבוע יימכרו זכויות השידור של המשחק המרכזי בליגת העל, ככל הנראה לערוץ הספורט.

כזכור, ביום שישי פירסמנו כי זכיינית ערוץ 2, "קשת", מנהלת מו"מ עם ההתאחדות ואף הגישה הצעה כספית גבוהה יותר מזו של ערוץ הספורט, אך הבעיה עם "קשת" היא שבחודש ינואר משתנים ימי הזכינייות של הערוץ השני.

על פי בכיר בהתאחדות, נראה שערוץ הספורט קרוב לרכישת הזכויות לרכישת שידור המשחק המרכזי בליגת העל. ההנۗה היא שחברת הכבלים "הוט" וחברת הלווין "יס" יעמדו שתיהן מאחורי ערוץ הספורט ויתמכו ברכישת זכויות השידור. 

הסיבה היא שבחברות הכבלים והלווין חוששים מעזיבה של מנויים לטובת הממיר הדיגיטלי החדש, שמאפשר צפייה חופשית בערוצים 1İ,2,1 וערוץ 33. בחברות הכבלים והלווין מנסים לחזק את ערוצי הבסיס ומניחים כי שידורי ספורט עשויים להוות עוגן מרכזי עבור מנויים שלא יעזבו.

בכיר בהתאחדות אמר בנושא: "אנו מנהלים מו"מ עם "קשת", אבל ההצעה של ערוץ הספורט נראית קרובה ואפשרית יותר למימוש. כפי שהיינו משוכנעים בהתחלה, נקבל פחות או יותר 4 מיליון דולר לעונה עבור מכירת הזכויות".

ההנחה היא שערוץ הספורט ירכוש את הזכויות לתקופה של שנתיים עד שלוש. במידה והמו"מ לא יתקדם, תחזור ההתאחדות לאפשרות למכירת הזכויӕת ל"קשת".

תגובות

e

טלספורט בפייסבוק