לוי בחצי גמר בינגהמפטון

הראל לוי עלה לחצי גמר טורניר בינגהמפטון. אנדי מארי מחכה לסלע בסינסינטי. הפתעה גדולה בשלב רבע הגמר של טורניר מונטריאול כששני המדושגים הכירים בעולם הודחו

שבת 15 אוגוסט 2009
מערכת TELESPORT

בשורות טובות לנבחרת הדיוויס הישראלית: הראל לוי ממשיך לשמור על יכולת טובה ביחידים והעפיל לחצי גמר טורניר בינגהמפטון, על סך פרסים 50,000 דולר, לאחר שניצח את האוזבקי דניס איסטומין, המדורג 74 בעולם וראשון בטורניר, 4:6, 6:4, 4:6.

הראל לוי סיכם לאחר המשחק: "שיחקתי טוב מול יריב טוב ואני שמח על כך שאני מציג יכולת גבוהה לאורך זמן". לוי צפוי לעלות בדירוג העולמי למקום ה-140, כיום במקום ה-148, ובשלב חצי הגמר יתמודד מול הדרום אפריקאי ߧווין אנדרסון.

בהגרלת טורניר המאסטרס בסינסינטי נקבע שדודי סלע, 34 בעולם, ישחק בסיבוב הראשון מול הספרדי ניקולאס אלמגרו, 35 בעולם. הבעיה היא שבסיבוב לאחר מכן מחכה למנצח אנדי מארי המדורג במקום ה-3 בעולם.

שחר פאר, המדורגת במۧום ה-66 בעולם, תשחק בטורניר טורונטו ובסיבוב הראשון הוגרלה מול עולה מהמקודמות. בסיבוב השני, אם תעפיל, תחכה המנצחת בין אמילי מאורסמו לפרנצ'סקה סקיאבונה.

הפתעה גדולה נרשמה הלילה (שבת) ברבע גמר גביע רוג'רס שמתקיים במונטריאול, קנדה.Ȧnbsp;לאחר שכבר היה על סף הדחה, הצליח הצרפתי המלהיב, ווילפריד צונגה (7) להדיח במשחק דרמטי את המדורג מס' 1 והאב הטרי, רוג'ר פדרר-   7-6 , 1-6, 7-6.

פדרר, שלקח פסק זמן בכדי לבלות עם אשתו והתאומות החדשוߪ שנולדו להם, הפסיד במערכה הראשונה בשובר שוויון ( 7:5) ולא יכול היה לעמוד מול ההתלהבות של הצרפתי. במערכה השנייה הוא כבר ניצח בקלות, והוא המשיך במומנטום למערכה השלישית, שם כבר הוביל 1:5. 

אבל צונגה, למרות שסבל מכאבים בזרועו הימנית, סירב להישבר ובקאמבק מופלא, הוא הצליח לשוב למשחק עד ליתרון 6:5 והיה כבר על סף זכייה במשחקון המכריע עם שלוש אפשרויות להכריע את ההתמודדות. אך פדרר הציל את שלוש נקודות המשחק וכפה שובר שוויון בשנית.

צונגה, שהמשיך על גלי ההתלהבות, לא עצר בשובר השוויוןȬ וניצח 7:3, כשהוא משיג ניצחון ראשון אי-פעם על השוויצרי. בחצי הגמר הוא יפגוש את הסקוטי, אנדי מארי, שגבר די בקלות על ניקולאי דוידנקו 2:6, 4:6, בתוך שעה ועשרים דקות.

במשחק המסקרן השני, הדיח חואן דל פוטרו (6) את ߨפאל נדאל (2) ובקלות יחסית, יש לציין- 6:7, 1:6. המערכה הראשונה הוכרעה רק בשובר שוויון 5:7.

 דל פוטרו יפגוש בחצי הגמר את אנדי רודיק (5) שפגש את נובאק דיוקוביץ' (4) וניצח אותו בשתי מערכות- 4:6, 6:7. זהĠהיה ניצחונו השלישי השנה של רודיק על דיוקוביץ', וכרגע ינסה האמריקאי, להעפיל לגמר שלישי ברציפות.

בטורניר הנשים בסינסינטי, ארה"ב, הושלמה תמונת העולות לחצי הגמר, לאחר שמוקדם יותר הדיחה המדורגת מס' 1- דינארה סאפינה, את קים קלייסטרס המתקמבקת ( 2:6, 5:7). 

יילנה דמנטייבה
(4) הדיחה בקלות את קרולין ווזנייאקי (8) (1:6, 2:6), יילנה יאנקוביץ' (5) לא התקשתה מול סיביל באמר (0:6, ij:6) ופאלביה פאנטה (14) ניצחה את דניאלה הנטוחובה הסלובקית (3:6, 3:6)


תצלומים: Gettyimages

תגובות

d

טלספורט בפייסבוק