המשחק המרכזי בערוץ הספורט

כך מעריכים בכירים בהתאחדות לכדורגל. ההתלבטות האחרונה, נובעת מהעובדה שערוץ 10 הגיש הצעה משופרת. מסתמן: חסויות בשידור המשחק המרכזי. משדר סיכום המחזור ישודר בערוץ הראשון, כמו בעונה שעברה.

יום שני 17 אוגוסט 2009
דורון ברגר

אם לא יהיו הפתעות של הרגע האחרון, המשחק המרכזי בליגת העל ישודר בעונה הקרובה בערוץ הספורט, כך מעריכים בכירים בהתאחדות לכדורגל.

ערוץ 11 רכש את זכויות השידור למשחקי גביע הטוטו וߪקצירי המשחקים באינטרנט והמו"מ לגבי המשחק המרכזי נמצא על סף סיום. ל-telesport נודע שראשי ערוץ 10 הגישו להתאחדות הצעה בדבר רכישת זכויות השידור של המשחק המרכזי.

בהתאחדות מתלבטים האם להעניק את הזכויות לערוץ 10, משום שהנטייה היא לשיתוף פעולה ߢם ערוץ הספורט, מה עוד שערוץ הספורט עשוי לקדם הרבה יותר את המשחק המרכזי מאשר ערוץ 10.

בהתאחדות סיפרו שההצעה הכספית של ערוץ הספורט וערוץ 10 עומדת בציפיות, אולם הנטייה היא להעניק את הזכויות לערוץ הספורט.

חברות הכבלים והלווין נחושות לעזור לערוץ הספורט לרכוש את הזכויות, כדי למנוע עזיבת מנויים בעקבות האפשרות החדשה לרכוש מנוי דיגיטלי בתשלום חד פעמי ולזכות בצפייה חינם בערוצים 1,2,10,33 וערוץ הכנסת. בחברת הכבליים והלווין מעוניינים לחזק את ערוצי הבסיס כדי למנוע נטישה של מנויים.

יש לציין כי מועצת הכבלים והלוויין צפויה לאשר שידור חסויות במשחק כדורגל בערוץ הספורט. מהמועצה נמסר כי: "לאור שינוי הנסיבות והעובדה שזכויות השידור של המשחק המרכזי לא נמכרו לאף אחד מהערוצים הפתוחים שנהגו לשדר את המשחקים, ועל מנת לאפשר את שידור המשחקים בערוץ פתוח שיאפשר לציבור הרחב להנות מהמשחקים, שוקלת המועצה לקבוע כי ניתן יהיה לראות במשחק המרכזי של משחקי ליגת העל בכדורגל משדר ספורט ישראלי ולשדר בו חסויות, ובלבד שישודר בערוץ פתוח", 

ערוץ הספורט אמור לרכוש גם את זכויות השידור של משדר הסיכום שישודר במוצ"ש, אולם הזכויות יועברו ע"י ערוץ הספורט לערוץ הראשון, במסגרת הסכם בין שני הערוצים. 

המטרה היא שהערוץ הראשון ימשיך לשדר את התוכנית "הראשון בשער" ובתמורה יעביר קטעי ארכיון לערוצי הספורט השונים.
Ċ
ההערכה היא כי ההחלטה הסופית לגבי זהות הגוף שירכוש את הזכויות לשידור המשחק המרכזי, תתקבל בהתאחדות עד יום שלישי בערב.

תגובות

a

טלספורט בפייסבוק