כמו שג'ורדן יגיע לגליל

פעם חשבו שגילי מוסיזנון יהיה הישראלי הראשון ב-NBA. אבל בסופז של דבר, בגיל 31, מוצא עצמו השחקן הכי מפתיע בכדורסל הישראלי בליגה השלישית. ראשי הקבוצות שמוסיזנון שיחק אצלהם כלל לא מופתעים

יום שלישי 18 אוגוסט 2009
שלמה חסיד

 גילי מוסינזון, 31,  הפתיע השבוע רבים כשעבר לשחק בהפועל קצרין/גליל עליון מהליגה הארצית. מי שהיה מועמד ודאי להצטרף למכבי רמת גן, חוזר לצפון, הפעם לקבוצה החדשה והפחות מוכשרת. המשחק הראשון שלו יהיה נגד הפועל אוסישקין והחברים.

מוסינזון החל לשחק בקבוצה הבוגרת של הפועל תל אביב בעונת1996/7, שבסיומה ירדה הפועל לליגה השנייה. אחרי שסבל מפציעה, מוסינזון חזר לשחק במכבי חדרה ועונה מאוחר יותר עבר למכבי רמת גן.

בשנת 2002 חזר מוסۙנזון להפועל תל אביב, אך שוחרר ממנה ועבר לרמת השרון. בתקופת ולדימיר גוזינסקי חזר לעוד קדנציה בהפועל תל אביב, אך  בהמשך הצטיין השחקן אצל עודד קטש בהפועל גליל עליון ועבר עונה לא רעה העונה במכבי ראשון לציון.

מאז ותמיד יצא לו שם של שחקן לא צפӕי מבחינת התנהגות. בתחילת העשור  הוזכר שמו כמי שהתעמת פיזית עם ארז אדלשטיין שאימן את מכבי רמת גן. העונה הודה מוסיזנון שהתבטא נגד מאמן ראשון לציון, מיקי דורסמן. המעבר לליגה הארצית מפתיע לא לפחות, בטח לאחר שמוסיזנון כבר סיכם במכבי רמת גן.

בני ברנר, יו"ר מכבי ר"ג, דווקא נשמע רגוע: "גילי לא הבריז לי ואני לא כועס עליו. מה שקרה הוא שישבנו ודיברנו, ואז הוא על דעת עצמו יצא לתקשורת ואמר שהוא חוזר לרמת גן וכמה טוב לו לחזור לפה. למחרת כשישבנו לסגור, הוא שאל אותי בפגישה 'כבר היה לך שחקן שעוד לא חתם וכבר רץ עם זה לתקשורת?'. אמרתי לו שלא, אלא שעליו אני באמת לא מתפלא. זה גילי. הוא צבעוני, טוב לב ואתה לא יכול לכעוס עליו, כי זה הבנאדם".

אז גליל עשו עסקה טובה?

"אני מאחל להם ולגילי בהצלחה. אני לא בצד הנפגע. רוצה לשחק שם? שיצליח. אנחנו נביא שחקן אחר".

עמית גל, הקולגה מגליל-גלבוע, אמר: "כששמעתי שגילי מגיע לקבוצה של ארז חזן הייתי בהלם. אני חושב שהם עשו החתמה ענקית. במונחים של המקום הזה, זה כמו להביא הנה את מייۧל ג'ורדן. אני בטוח שיהיה לזה רעש גדול והם יעשו עסקה טובה".

למה זה כל כך טוב?

"כי גילי הוא גם ספרא וגם סייפא. ספרא, בגלל שהוא לא רק שחקן אלא גם אישיות, שתורם לחיי הקילה, ומדריך ילדים ונרתם לכל מה שמבקשים ממנו. מצדȠשני הוא גם סייפא, כלומר שחקן פייטר, שכל אחד היה רוצה שישחק אצלו".

מוסיזנון הסביר ביממה האחרונה ש"החלטתי לעבור לגליל כי אני וזוגתי רוצים לשנות לאווירה פסטורלית. עומדים להיוולד לנו תאומים וזה זמן מצוין לפתוח בחיים חדשים במקום חדש". השאלה היא איך ייתכן שמוסיזנון צריך לרדת עד לליגה הארצית, הליגה השלישית, אחרי שהפך לשחקן לגיטימי בליגה הבכירה.  משה קליסקי, יו"ר מכבי ראשון, הקבוצה האחרונה של גילי, אמר: "סך הכול גילי בחור חיובי. הסך הכול שלו חיובי, ואני תמיד שӞח לפרגן לאחד כזה ואני מאחל לו בהצלחה".

אז למה הוא לא נשאר אצלכם?

"יש לכך כמה סיבות. קודם כל הסטטיסטיקה שלו בשנה האחרונה לא הייתה מספיק טובה, לא בשבילנו לפחות. חוץ מזה שלמרות גילו והניסיון שלו, הוא עדיין לא ממש התבגר ולפעמים קופצת עליו רוח שטות, ודווקא כשצריך להיות רציני הוא צוחק. אחרי הפסדים למשל, אתה קולט אותו מחייך ולא מבין מה הפואנטה".

שאול אייזנברג, הבעלים של הפועל תל אביב, מסכם: "גילי הוא שחקן סופר מוכשר. הטעות הכי גדולה שלו היא שהוא עזב את הפועל תל אביב בשנת 1997, כי זה מה שעצר את ההתקדמות שלו. חוץ מזה הוא טאלנט סופר דופר מוכשר. אני הייתי בטוח שהוא יהיה השחקן הישראלי הראשון שיגיע לאן.בי.איי, אבל כאמור הוא נעצר כשעזב אותנו".

אז עכשיו הוא יורד לגליל.

"זה לא מפתיע כי אצל גילי הבלתי צפוי הוא הצפוי. אני בטוח שהוא יסיים את הקריירה שלו באותו החן, כמו שהתחיל אותה".

צילום: עודד קרני. מנהלת הליגה

תגובות

d

טלספורט בפייסבוק