6

ולפטר צ'כ אין טעויות?

לא יעזור כלום. לניר דוידוביץ' יישאר לו הדימוי של השוער שתמיד עושה טעויות. מומחי כדורגל משוכנעים שנעשה לו עוול

יום רביעי 19 אוגוסט 2009
שלמה חסיד

 חורף 2009,לפני מעט יותר מעשר שנים. מכבי חיפה התייצבה אז למשחק החוץ במוסקבה מול לוקומטיב מוסקבה ברבע גמר גביע המחזיקות. המחצית הראשונה מסתיימת בתיקו 0:0 מכובד ואז מורה מאמן המארחת יורי סיומין להתחיל לבעוט לשוער ניר דוידוביץ' מכל מרחק.

בדקה ה- 47 הובקע השער הראשון של הרוסים. זאזה ג`אנשיה עצר כדור ממרחק 35 מטרים מהשער של חיפה והפתיע בבעיטה חזקה לשער. ניר דוידוביץ כבר נראה תופס את הכדור הלא מסוכן, אבל לפתע שמט אותו וראה אותו רק אחרי שעבר את קו השער, 0:1. חיפה נשברה והובסה 3:0.

ניר דוידוביץ' ידע בקריירה שלו משחקים גדולים. ההופעה הנדירה שלו בולנסיה בנובמבר 2003 (תיקו 0:0) זיכתה אותו לציון 10 באחד העיתונים הגדולים, אבל שבועיים מאוחר יותר הוא ספג רביעייה.

אברהם אבוקרט, אקס שחקן הנשמה של חיפה, וכיום מאמן קבוצת הנערים שלה, מעט כועס כשהסוגייה עולה: "אפשר ללכלך על דוידוביץ' מהיום ועד מחר, זה בא בעיקר מצד אנשים שבחיים שלהם לא דרכו במגרש כדורגל, בטח לא ברמות הגבוהות. מבחינתי ניר דוידוביץ' שייך לפנתיאון של מכבי חיפӔ, הוא אחד הגדולים בתולדות המועדון".

ומה עם הפספוסים שלו?

"ומה עם הפספוסים של פטר צ'ך? אז מה, גם אותו לזרוק? גם כשמעבירים ביקורת צריך לשמור על הגינות, רמה ושהיא תהיה לגופו של עניין".

אז האם דווקא ניר דוידוביץ' ימנע ממכבי חיפה מלהיכנס לליגה של הגדולים? שאלנו מספר מומחים שבעיקר מפרגנים.

פרשן הכדורגל ניצן שירזי אמר: "לבוא ולומר על דוידוביץ' שהוא שוער לא טוב זה לא להבין בכדורגל. אתה לא יכול להיות שייך במשך שנים רבות לשפיץ של הכדורגל,  אם אתה מבלף, בטח אם אתה משחק בעמדה כה קריטית כמו שוער".

אז מה הבעיה עם דוידוביץ'?

"אין לו שום בעיה. העין האנוөית נתפסת לטעויות, ולניר יש טעויות כמו כל שוער אחר. אף אחד לא זוכר לו למשל משחקים גדולים כמו נגד ולנסיה. כן זוכרים לו פספוסים, אבל אין מה לעשות, ככה זה".

ירון מסילתי, מהאוהדים הצעקניים של חיפה, דווקא חושב אחרת: "אם יש מישӔו שאני מפחד ממנו לפני משחקים גדולים באירופה זה ניר דוידוביץ', ולדעתי צריך להביא שוער אחר למעמדים האלה. גם בנבחרת הוא לא טוב במשחקים הגדולים".

מה בדיוק הבעיה שלו?

 "כדורי הגובה. כל כדור גובה גורם לי להתקף לב ӛשמדובר במשחק חשוב וניר נמצא בין הקורות. ההשמטות שלו ידועות, ואין לי ספק שזלצבורג יודעים את זה. הגרמנים האלה בטח עשו סקאוטינג".


ציון מרילי, עוד כוכב עבר של הירוקים, אמר: "ניר הוא בלי ספק שוער ענק. לא חושב שיש לו בעיה באירופה. אני דווקא זוכר משחק באירופה, לא זוכר נגד מי, שבגללו קראו לו התמנון, בגלל שאף כדור לא נכנס פנימה".

נגד ולנסיה?

"בדיוק, זה היה נגדם".

אבל חוץ מזה היו לו גם פספוסים קשים.

"שוער לא אשם לבדו בשערים שהוא מקבל. כששוער מקבל שער, כל ההגנה אשמה בספיגה. זה מתחיל בקישור האחורי, ממשיך בעבודת הבלמים והמגנים, ומגיע עד השוער. להפיל את כל התיק על בנאדם אחד זה לא מקצועי".

צילום: האתר הרשמי של מכבי חיפה<͢r/>  
.       

תגובות

טלספורט בפייסבוק