עד שהגיע אלנתן סללי..

מליגת העל: הפועל פ"ת של דני ניראון פתחה את עונת 2009/10 עם ניצחון דרמטי 1:2 בעילוט על אחי נצרת משער של אלנתן סלמי בדקה ה-90. איימן אבו סלאח הצטיין עם שני בישולים

שבת 22 אוגוסט 2009
אסף בילגורי

הפועל פ"ת במקום הראשון בליגת העל. נכון זה רק המשחק שפותח את ליגת העל, אבל דני ניראון, והחניכים האלמונים שלו, השיגו ניצחון גדול הערב 1:2 בחוץ על אחי נצרת משער של מי אם לא אלנתן סלמי בדקה ה-90.

הפועל פ"ת הגיעה לעילוט ללא רגשי נחיתות ועל כך מגיע לה כל הכבוד. דני ניראון, ששימש שנים רבות כעוזרו של אלי מחפוד בהפועל פ"ת, רושם ניצחון גדול על מורהו. פ"ת היתה חלשה במחצית הראשונה, אך החילופים של דני ניראון ניצחו לו את המשחק.&nbͳp;

בדקה ה-64 העלה שחר בלילטי, שעלה כמחליף שער יתרון להפועל פ"ת. יקיר שינה השווה למקומיים, עד שאלנתן סלמי, שכבש ללא הפסקה במשחק ההכנה, כבש את שער הניצחון הדרמטי לזכות הפועל פ"ת שפותח את העונה ברגל ימין. את שני השערים בישל היימן אבו סלאח, שגם הוא נכנס כמחליף במחצית השנייה.

מחצית ראשונה

אחי נצרת ניסתה ליזום ולהכתיב את הקצב, אך ההגנה של הפועל פ"ת, בראשותם של מטיאס וגל כהן עמדה בפרץ בקלות והרחיקה כל כדור מסוכן מהרחבה.

בדקה ה-18 ۞ג'ד יונס הרים כדור שהגיע לאיב ג'ידה, שמסר מהאוויר לתומר חמד שמ-3 מטרים ניסה מספרת, אך הכדור עלה מעל למשקוף.

דקה לאחר מכן בעט איסמעיל עמאר כדור מצוין שמצא את ראשו של ג'ידה, שמקרוב נגח מעל למסגרת. 

בדקה ה-25 מצב טוב לארמוߟ בן נעים, שבעט תוך כדי סיבוב, אך ניגמטולין השוער המצויין של נצרת הדף מעולה לחוץ. בדקה ה-27 ההזדמנות של המשחק. טעות של מטיאס השאירה את תומד חמד לבד מול שניר דורי, אך חמד בעט ברשלנות לחוץ. מזל גדול לפ"ת.

התוצאה נשמרה עד לסיום המחצית הראשונӔ. סה"כ מחצית מאכזבת בעילוט, לעיני 700 צופים בלבד.

מחצית שניה

בדקה ה-60 ביצע דני ניראון חילוף מנצח. שחר בלילטי הצעיר נכנס כמחליף במקומו של ברצלאי המאכזב ואחרי 5 דקות בלבד כבש שער למלאבסים.

איימן Ӑבו סלאח, עוד מחליף של ניראון הגביה כדור מצד שמאל, ניגמטולין השוער הרוסי של נצרת הדף לא טוב, הישר לרגליו של בלילטי, שכבש מקרוב וקבע 0:1 להפועל פ"ת.

11 דקות החזיק מעמד היתרון של פ"ת. בדקה ה-76 הצליח יקיר שינה לכבוש שער שיוויון. איב ג'ידה הפעלתן קיבל כדור עומק, אותו הוא המשיך ליקיר שינה, שבלי לעצור שלח בנגיעה פנימה 1:1 בעילוט.

בדקה ה-79 נצרת כמעט השלימה מהפך. אנטויה הרים מהאגף, דורי פיספס את הכדור אך ג'ידה שנותר לבדו מול השער החשוӣ, לא הצליח לשלוח את הרגל בזמן ולכבוש.

בדקה ה-90 כבשה הפועל פ"ת שער ניצחון דרמטי. איימן אבו סלאח, איש המשחק שוב פרץ מצד שמאל ומסר כדור רוחב לאלנתן סלמי, שכבש מקרוב וקבע 1:2 דרמטי להפועל פ"ת.

מכביĠאחי נצרת
: רוסלאן ניגמטולין, איסמעיל עאמר, ברכאת ווהאב, יקיר שינה, מג'ד יונס, שלומי חנוכה, חייר סספדס, אדהם האדיה, טצ'ם אנטויה, תומר חמד, איב ג'ידה.

הפועל פ"ת: שניר דורי, אלי אברבנל, גל כהן, עמנואל מתיאס, ג'ורג' גברו,Ġקובי דג'אני, כפיר דר, תומר בן חיים, טומו ברלצאי, ארמון בן נעים, אלנתן סלמי.

תגובות

טלספורט בפייסבוק